Pretočené chromozomy. Má někdo a má zdravé miminko?

30. čer 2020

Ahoj, je tu někdo, kdo má pretocene chromozomy a zdravé miminko? Děkuji

brusinka91
30. čer 2020

Myslis translokaci chromozomu?

autor
30. čer 2020

@brusinka91 nevím, nějak se v tom nevyznám.. Ve zprávě mám napsáno 4 a 6 chromozom a balancovana chromozomalni aberace a musím na plodovku, že prý u tohoto 40%,ze mimi nebude zdravé a u holek 5x vyšší riziko. Mám strach, že budu muset na přerušení těhotenství.

adenka84
30. čer 2020

Ahoj my chromozomální aberaci měli také. Ale u nás bylo riziko u chlapečků. Máme dvě zdravé holčičky a na plodovce jsem byla u obou dcer.

brusinka91
30. čer 2020

Ano, to je ono. Mam to take, na 2 a 4, a me 2 zdrave deti take. Zadne potraty ani ukoncovani, meli jsme stesti. Mi teda nikdo nerekl zadna procenta, jen ze v pripade nebalancovane formy by se jednalo o vady neslucitelne se zivotem.

autor
30. čer 2020

@brusinka91 já byla na vyšetření, kde mi zjistilo, že jsem to zdědila po mamce a také ty nejhorší vady ale nejvíce u holčiček a právě mi řekly i ty procenta a musím kvůli tomu na plodovku. Moc děkuji doufám, že budu mít též štěstí. Potrat mám za sebou jeden ale samovolny a mamka právě musela ve 22tt ukončit těhotenství.

brusinka91
30. čer 2020

My to mame taky v rodine po vice generaci, bohuzel tam byly ale tragictejsi pripady.
Kazdopadne vam drzim moc palce, plodovky se nebojte, dodrzte pak ten klidovy rezim a myslete pozitivne!! 🍀🍀🍀

autor
30. čer 2020

@brusinka91 moc děkuji 😊

petulviki
18. črc 2020

Dobrý den maminky máte někdo zkušenosti s tímto chromozomem? Zda miminko se narodilo zdravé a jestli probíhal vývoj v pořádku? Dám sem papír z genetiky. Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru