Fetální frakce při Prenascanu. Není v tomto týdnu těhotenství procento příliš vysoké?

Zodpovězené
13. pro 2022

Dobrý den,

podstoupila jsem pro vlastní klid Prenascan, odběr byl proveden 13+0. Výsledky byly v pořádku. Jen mě zaskočilo procento fetální frakce, které bylo 20 %.

Není v tomto týdnu těhotenství příliš vysoké?

Můj gynekolog toto číslo nijak nekomentoval, ale stejně mě to trochu zaskočilo.

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vysoká frakce ničemu nevadí, klidně může být i vyšší, je to normální. Naopak, čím je vyšší, tím spolehlivější je výsledek testu.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz