Vysoký tep miminka ve 12. tt. Můžu udělat i já něco, aby se mu to snížilo?

michaela666
1. črc 2020

Ahoj,

dnes jsem byla na prvním screening ve 12. týdnu. Všechny výsledky a hodnoty jsou v pořádku, až na vysoký tep miminka 173/min. Jsem objednaná na další ultrazvuk za 3 týdny. Jakékoli vyšetření u lékaře mě stresuje, takže to podle doktorky mohlo být tím. Nekouřím, nepiju kávu, sypané čaje jsem omezila, jím relativně zdravě. Můj dotaz zní…Můžu udělat něco pro to, aby se i tato hodnota trochu snížila?

První těhotenství, takže se předem omlouvám, pokud někomu přijde dotaz hloupý.

veritanas
1. črc 2020

Schválně jsem se šla podívat do průkazky a já jsem měla ve 12 TT 176/min a nikdo nic neříkal... už jsem ve 31tt a všechny hodnoty u srdíčka jsou v pořádku...ani mě nenapadlo, že by mohlo byť něco špatně...

michaela666
autor
1. črc 2020

@veritanas Mě teda doktorka trochu rozhodila, protože podle ní to je " vysoká hodnota až téměř na horní hranici". Díky za uklidnění, že to není nic nenormálního. 🙂

hezz17
1. črc 2020

@michaela666 tak by měla vrátit diplom. V termínu je norma 110-170. Predterminove tehotenstvi ma normu vys.

veritanas
1. črc 2020

Určitě se nic zlého neděje..😀☺️ ja jsem taky úzkostná, takže chápu, že jsi byla rozhozená... Na druhém screeningu jsem měla 156/min a kompletně srdce prohlíželi a bylo v pořádku.. takže se nestresuj a buď v klidu..❤️

michaela666
autor
1. črc 2020

Děkuju holky. Nebudu se tím zatěžovat a uvidíme na další kontrole. 🙂

kocila
2. črc 2020

@michaela666 syn mel 160 a nikdo nic nerikal...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru