Hodně plodové vody, ale II. screening bez VVV. Co to znamená?

Zodpovězené
29. dub 2020

Dobrý den,

ve 21.tt jsem byla na morfologickém UZ ve II. trimestru. Dle gyn. vše v pořádku, bez nálezu VVV včetně srdce. Ukazoval nám jednotlivé orgány (žaludek, měchýř, srdce, tepny a cévy, kosti..). Nakonec ale sdělil, že mám hodně plodové vody, což prý může a nemusí značit chybu či VVV.
Budu čekat 3 týdny na kontrolní screening. Jsem v nejistotě a po 4 samovolných potratech

Co to pro mě znamená?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a moc se omlouvám za pozdní odpověď. Asi už jste byla na kontrolním ultrazvuku a již víte více.
Ve Vašem dotazu nezmiňujete přesnější informaci, jak moc plodové vody bylo zjištěno. Množství plodové vody má poměrně široké normální rozmezí a je rozdíl, zda by bylo v horní pásmu normy, na hranici nebo výrazně nad normou. Existují ultrazvukové ukazatele, jak množství plodové vody kvantifikovat a další postup by byl podle toho.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz