Screening v druhém trimestru po kontrole. Jaký je Váš odborný pohled?

Zodpovězené
23. lis 2020

Dobrý den,

psala jsem Vám 4. listopadu 2020 dotaz ohledně screeningu v 2. trimestru. Vyšla mi nižší hodnota BPD (těsně pod 5. percentilem, na hranici normy). Velmi děkuji za rychlou a srozumitelnou odpověď.

Byla jsem na kontrole po 14 dnech a výsledek přikládám. Vylekalo mne, že se BPD dostalo až za tu úsečku. V závěru stojí, že BPD těsně pod 5. percentilem). HC opět v normě, bez propadu. Ostatní parametry v normě.

Je miminko nějak ohroženo, nebo není?

Kdyby mělo srostlé švy, projevilo by se to takto, nebo by nerostlo ani HC?

Dle Vašeho odborného pohledu jde jen o protáhlejší tvar hlavy a fyziologický nález? Nebo se může jednat o nějakou genetickou poruchu, nebo nemoc?

Struktury v mozku prý v pořádku. Bylo mi lékařkou slíbeno, že po této kontrole budeme vědět víc. Co víc nám tento výsledek prosím říká?

Paní doktorka mi řekla, že má plnou čekárnu a že mám prostě jeden rozměr, který nesedí. Řekla, že možná jde jen o tvar hlavy protáhlý dozadu, ale víc od ní nemám chtít. Jsem dost nervózní a nemůžu z toho v noci spát. Nevím, zda mám být znepokojená, nebo zda to vypadá dobře.

Děkuji moc.

Dobrý den,

jestli Vám kontrola na klidu nepřidala, přijde mi nejjednodušší vyhledat ještě názor jinde. Jestli nejste z dálky, objednejte se klidně k nám na pracoviště ke mně či někomu z mých kolegů, kontakt najdete na našich webových stránkách (www.gennet.cz).

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz