Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zkrácené končetiny miminka podle UZ ve 20. týdnu

akcak17
30. črc 2018

Zdravím, na velkém ultrazvuku ve 20. Týdnu nám doktorka řekla, že naše miminko má všechny koncetiny kratší, než by měly být. Přeměřila všechny kosti na končetinách, a všechny jsou zkrácené, pouze jedna ručička je na spodní hranici normy (tj. 5 percentil) druhá rucicka těsně pod, ale nožky už jsou hluboko pod 5.percentilem ☹ jeden femur 28,5, druhý dokonce 25 ☹ byla jsem na odberu plodové vody aby se vyloučili syndromy, které jdou poznat. Mohlo by to prý i souviset i se sníženou Papp-a na prvním screeningu. Nemáte s tím nektera zkusenost? Pozitivní i negativní..ať vím, na co se.pripravit..

akcak17
autor
30. črc 2018

V době měření jsem byla 20+4 ☹

microfon
31. črc 2018

nevím jestli vám pomuže, ale třeba .... naše mimi má dle UTZ zkrácené obě stehenní kosti i pažní plus velikou hlavu - dle tabulek ... ovšem já mám též takovou zcela nesymetrickou postavu, takže doktorka to neřeší, že je mimi evidentně po mě ..... nemáte tedy i vy v rodině náhodou někoho taky tak nesymetrického, s dlouhým trupem a velkou hlavou a kratšími končetinami ?

akcak17
autor
1. srp 2018

@microfon Já mám 156 cm, máma zrovna tak, tata taky není žádný velikán a babičky prerustam o hlavu..doufám že je jen k nám do rodiny a nebude to nic vážného...pořádně mě vystrašili, já hned říkala že jsme malá rodina, ale genetička řekla ať s tím rozhodně nepočítáme..

verdos
1. srp 2018

@akcak17 V naší termínovce byla jedna maminka, které u dítěte diagnostikovali takhle v bříšku achondroplazii. Ale nemůžu ji dohledat (já tam přestala do té skupinky chodit, tak jsem nick zapomněla).

verdos
1. srp 2018

@akcak17 Tak už jsem ji dohledala ( https://www.modrykonik.cz/blog/klarka25/ ), ale bohužel není aktivní, tak nevím, jestli a jak často sem vůbec chodí.
Tím nechci říct, že to musí být zrovna tohle, jen že mohla říct právě svou zkušenost, jak moc měli ty končetiny kratší, kdy to zjistili, jak se to vyvíjelo, atd. A třeba bys zjistila, že to máte jinak nebo to nemáte tolik nebo já nevím co...

akcak17
autor
1. srp 2018

@verdos Děkuji, bylo to první, co mě napadlo. Achondroplazie se dá zjistit z plodové vody, prý mají i rysy na obličeji což naše miminko nemá, ale co není, může být...Ja se modlím aby to kdyžtak byla alespoň ta mírnější forma - hypochondroplazie...mamince zkusím napsat..

Sem začni psát odpověď...

Odešli