Tachikardie plodu. Bude miminko v pořádku?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

dnes jsem byla odvezena rychlou do nemocnice pro tachikardii plodu. Prvotni zjištění na utz, pak monitor 20 minut okolo 160-170. Po příjezdu do nemocnice již fyziologický nález okolo 135. Propuštěna domů. Dnes jsem 34+6 TT.

Bojím se, aby bylo miminko v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Přechodné krátkodobé tachykardie jsou časté, mohou být reakcí na pohybovou aktivitu plodu. Pokud vše bylo v nemocnici v pořádku a propustili Vás domů, pak by vše mělo být v pořádku a určitě máte plánovanou další kontrolu u Vašeho gynekologa.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz