Mírná tachykardie plodu - co to znamená?

velkaholka33
26. lis 2018

Prosím uklidní mě někdo ? Moc tomu nerozumím dnes jsem 37+2 byla jsem na monitoru a sestřička v jednu chvíli řekla že tam je mírná tachykardie ale prý ještě ok pak přišla asi po 10 min.znovu a řekla že je to všechno v pořádku tak já nevím :( koukala jsem na ten monitor někdy tam vyskočilo i 179 ale při pohybu jinak tam bylo pořád spíš těch 150-162 mám strašný strach pořád na to myslím :( i když jsem se pak teda ptala tak říkala že je všechno v pořádku ani to neukazovala Dr nevím co si myslet v kartě mám fyziol.zaznam.TF 156 3× achjo moc se bojím :(

janca15l
26. lis 2018

Ahoj pred porodem jsem lezela dlouho v nemocnici, kde mi delali monitor 2x denne a taky se stalo, ze mi ozvy takto skakali. Ver sestre, pokud rika, ze je to ok tak to tak je. Oni by poznali kdyby neco bylo a urcite by to resili a nenechali by te jit domu.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

@janca15l snad jo ještě mi dělala UZ koukala jak je položený a prý leží PPHL 1 přitom od 27 TT jsem měla PPHL 2 ale to určitě vliv nemá pak ještě kontrolovala plodovou vodu a říkala že dobrý ale stejně se nedokážu uklidnit

janca15l
26. lis 2018

@velkaholka33 ja te chapu, ten strach je hrozny, ale zkus se uklidnit. Neni to dobre pro miminko. A pri utz urcite kontrolovali prutoky a kdyby neco bylo spatne, poznali by to.

hezz17
26. lis 2018

@velkaholka33 1 a 2 znamená jestli ma záda k břichu nebo k páteři. To že se dítě hýbe je normální.
@janca15l průtoky se rozhodně nedělají automaticky. Naopak ne všichni gynekologove je umí/maji dostatecne citlivy UZ a posílají na ně jinam.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

Na netu jsem četla že podle toho monitorů se vyhodnocuje více věcí ne jen ta tepová frekvence ale nikde jsem nenašla co ..a podle čeho se teda rozhoduje o tom zda je to ok nebo ne

hezz17
26. lis 2018

@velkaholka33 snímá delozni činnost, pohyby plodu a srdeční akci plodu.
Srdeční akce se posuzuje v závislosti na pohybech a delozni činnosti. Těžko takhle vysvětlit. Každopádně pokud sestra řekla že dobrý, tak dobrý. 179 během pohybu je normální. Taky za běhu nemáš klidovych 70.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

@hezz17 jo tak nějak to chápu taky.jinak děložní činnost jsem nejvíc viděla 60-62 ale jen chvíli pak to zas padalo dolů až na nulu ..

hezz17
26. lis 2018

@velkaholka33 To je ale taky nevypovidajici, někdo porodi na "tricitce" někdo se "stovkou" ani neví že by se něco dělo. Záleží na množství podkoznihi tuku, hlavně. Mohla jsi se pohnout, dítě kopnout do sondy, mohlo ztvrdnout břicho.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

A neví někdo jak se postupuje kdyby to bylo pořád stejně? Nebo horší? Může se NEDEJ BOŽE stát že porodim a miminko bude nějak nemocné na srdíčko nebo problémy a nebo že to nepřežije? Já se fakt strašně bojím akorát mě zbytečně sestra vystasila když nakonec říká všechno ok jenže jsem ten typ že nic nehodim za hlavu :( :(

hezz17
26. lis 2018

Prosímte uklidní se 🙈

hezz17
26. lis 2018

Během 20m záznamů musí být alespoň 1 akcelerace (zrychlení ozev) aby se dalo říct že je fyziologický. Tak kdyz ti řekly e je to dobrý ak dobrý.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

@hezz17 snažím se uklidnit ale nějak mi to nejde nevím no .. neumím si představit že by se teď něco stalo :( nebo bylo něco v nepořádku že by nebylo zdravý :(.

gruyerre
26. lis 2018

@velkaholka33 Mně na té hodnotě 179 nepřijde nic hrozného, to měly moje děti taky, když se miminko hýbe, srdíčko tluče rychleji. Uklidni se, nestresuj se

lucie01
26. lis 2018

Snažte se být v klidu, řekla bych, že pokud by bylo něco v nepořádku se srdíčkem, zjistil by to Dr. už na velkém ultrazvuku ve 20.týdnu, kde se dělá i ultrazvuk srdíčka. Někdy ti prcci v tom břichu dělají psí kusy a podle toho pak ty výsledky vypadají.... určitě to bude v pořádku 🙂

xxx3d
26. lis 2018

@velkaholka33 ahoj,
uklidni se, kdyby to bylo něco, Dr. by to ze záznamů viděla, sestřička holt mluvila dřív než myslela, hodnoty jsou nastaveny pro donošené dítě, takže prostě to bude tím, ta její věta k tobě.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

Děkuji za uklidnění snad to tak bude .

cherris
26. lis 2018

Malá měla na posledních ozvach snad 185, VŠE je v pořádku, nevím proč doktoři zbytečně používají hned cizí termíny, akorát děsí.

velkaholka33
autor
26. lis 2018

@cherris no přesně ještě když pak řekne že je to teda v pořádku člověk nad tím pak stejně přemýšlí a stresuje se..

lucajda17
26. lis 2018

@velkaholka33
Opravdu se neboj! Takhle vyjukana jsem byla i ja. Je fakt, ze kdyz se moc mala hybala tak to lezlo hrozne nahoru, taky jsem tam nekdy mela 190,za chvili se uklidnila a mela 150-160,presne si to ale nepamatuju, musela bych se podivat na ty zaznamy, ty jsem si schovala. Ptala jsem se i doktora, vzdy rekl, ze je to v poradku. Opravdu se neboj, vse bude v pořádku,uvidis.Ted hlavne odpocivej a relaxuj.

stazinka2018
26. lis 2018

Memu plodu tep v klidu pod 150 nikdy neklesl. Vzdy 150-160, pri pohybech az 180. Sice na vrchni hranici, ale prisuzuju to sve tachykardii, stresem si nepomuzem, takze to neresim.

jennyska
3. pro 2018

Ahoj @velkaholka33 a ostatní těhotné maminky. Už nějakou dobu máme na koníkovi Online poradny s odborníky - nyní se tedy můžeš optat i porodní asistentky v naší poradně https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Všechny otázky jsou u nás v poradnách zdarma a anonymní a každý z odborníků odpovídá téměr denně 🙂 Navíc, Tvoje otázka pomůže i dalším maminkám, které něco podobného řeší také.

Věřím, že Ti naše porodní asistentka dobře poradí a pomůže.
Hezký den přeji! 🙂
Jennyska
Modrý koník team

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru