Pohyby miminka. Jak jste to měly vy?

bobecek79
4. lis 2020

Nastávající maminky,jak jste to měly vy? Já minulý týden byla na kontrole 15+4 a dr. se mě ptal na pohyby miminka. Říkala jsem,že zatím necítím. Řekl mě,že za 14 dní bych je cítit už mohla. Týden utekl a stále nic a jsem pěkně nervozní,kdy už,a jestli je všechno v pořádku. První těhotenství jsem měla před 8 roky a v 19tt jsem byla hospitalizovaná a ještě jsem pohyby necítila. Čekala jsem dvojčátka a vůbec si nepamatuji,kdy pohyby začaly. Všechny testy co jsem doposud abolvovala byly v pořádku ( 1 screning i triple testy) a to je mi už 40 let. Moc děkuji,že se podělíte o Vaše zkušenosti....

nikolite
4. lis 2020

Jsem 21+4 a taky stále necítím , ale na utrazvuku sebou šije v jednom kuse .... 16. Týden je brzo 😉

mamikry
4. lis 2020

@bobecek79 Byla jsem těhotná třikrát a pokaždé to bylo jinak. Záleží na uložení placenty. První dvě jsem citila kolem 17. - 18. týdne, třetí už někdy v 15. - 16.. Myslím, že máte ještě dost času.

domcadavid
4. lis 2020

@bobecek79 já už jsem dnes v 19 týdnu a už tak tyden pohyby cítím 😊

martinazidkova
4. lis 2020

Já cítila ve 22. týdnu
Bylo to první těhotenství

frista
4. lis 2020

Já snad až 22tt...

any2any
4. lis 2020

Jsem tehotna potreti a pohyby jsem citila tak od 22tt, a to velmi slabe...

malvinz
4. lis 2020

Já cítím od toho 19tt, ale předtím jsem už občas cca od 17tt cítila takové jakoby vibrace, zatím bych se být tebou vůbec nestresovala. Navíc jsou maminky, které prý cítí až od 24tt - takže času dost 🙂

katule1990
4. lis 2020

@bobecek79 Citila jsem poprve 20+3tt, do te doby nic.

terka555
4. lis 2020

V prvnim jsem citila az nekdy ve 22-23tydnu a ted jsem 19tyden a stale nic, zalezi na spouste veci, vubec bych se tim netrapila🙂

loylii
4. lis 2020

@bobecek79 dvojcata - jedno od 13.tt ( roh dělohy) a druhé až od 19.tt.

aanisecek
4. lis 2020

Jsem prvorodička..a první pohyby jsem měla 20+3tt a hlavně jsem to měla takhle dlouho,protože mám placentu na přední straně,tudíž to tak intenzivně necítím 😉 teď jsem 25+3tt a někdy bych si přála aby špuntíka spal😂

agneska7
4. lis 2020

Já měla placentu vždy ve předu takže pohyby nic moc , u prvního těhu to bylo až někdy kolem 22 TT ale nic pravidelného sem tam nějaká bublinka a u druhého to bylo o malinko dřív myslím okolo 19tt ale taky nic pravidelného , ono já ty pohyby měla blbe až úplně dokonce cítila jsem je jen když jsem seděla nebo ležela

95newmommy2020
4. lis 2020

Necítila jsem dlouho. Až někdy kolem 20 tt trochu. A on se moc nehybal celkove. Takže jsem se často bála. Ale je to klidná a pohodlná povaha, tak se to projevilo už v děloze. :D

cinam
4. lis 2020

Nebuď nervózní, máš ještě dost času a pak si pohyby užiješ 😊 jinak já cítila od 17+0 velmi lehce, prvně jsem si myslela, že jsou to prdy 😁

majdinkaz
5. lis 2020

Já jsem z toho byla uz docela nervózní.. Všichni se mě na to ptali uza asi od 16.tt a já pořád nic.. Dr. mě uklidnovala že u prvního to může být klidně později a měla pravdu.. Přišlo to ve 20+ myslím že každý to vnímá jinak.. Moje kamarádka cítila až kole 24 tt. Takže se hlavně nestresovat pokud to jen jde 😉hlavně že je s miminkem vše v pořádku 🥳

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru