16. DPO, MS není, těhotná nejsem. Co se děje?

Zodpovězené
26. kvě 2021

Dobrý den,

trápí mě, že mi zatím nedorazila MS. Dle bazální teploty bych měla být 16. DPO, měla jsem i typické ovulační bolesti a 2denní slabounké špinění. Dělala jsem si 2 testy a negativní. Dost mě znervózňuje, že nevím, co se s tělem děje. K doktorce jsem objednaná na příští týden. Měla jsem za to, že MS by měla dorazit po ovulaci vždy, pokud není žena těhotná. Nepobolívá mě ani stydká kost, pobřišek jako jindy před MS. Občas mě píchne vpravo v podbřišku (tento cyklus byla ovulace z pravého vejcovodu).

Je to můj druhý cyklus od porodu (rok a 7 m.), stále kojím. Beru Sarapis Plus. Nachlazená či nemocná jsem nebyla více než 2 roky.

Děkuji

Dobrý den,

příčin, proč se nedostavila menstruace při negativním těhotenském testu, je více. Bez vyšetření nelze říci o jakou příčinu konkrétně jde.
Obvykle se však jedná o jednorázové a neškodné příčiny.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz