2 měsíce bez menstruace, negativní test, ale cítím změny. Co dělat?

Zodpovězené
4. srp 2023

Dobrý večer,

potřebovala bych pomoc. Zítra to bude přesně dva měsíce, co nemám menstruaci, ale test mi ukázal negativní výsledek. Mám ale změny bříška, nálad, poprsí a také i pleti (pupínky), často mě také pálí žáha, časté močení, nespavost. Objednaná ke gynekologovi jsem až za 2 týdny.

Děkuji

Pásztorová

Dobrý den,

v situaci tak, jak ji popisujete, mohou být příčinou vynechání menstruace například hormonální změna nebo cysta na vaječníku. Gynekologické vyšetření obvykle příčinu odhalí - téměř vždy je nezávažná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz