3 potraty za sebou. Co dál?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den, pane doktore,

za poslední rok a půl jsem potratila 3x (vždy kolem 7. - 8.tt).

S manželem jsme postoupili následná vyšetření: genetické a imunologické testy, test na trombofilní mutaci a spermiogram. Všechno negativní.
Mohlo by se jednat o PCOS? Menstruaci mám ale pravidelně (s ovulací), vždy se nám podařilo otěhotnět do cca 3 měsíců.

Pokud je pravděpodobnost PCOS malá, jaká další vyšetření byste doporučoval?

Předem děkuji!

Dobrý den,

ke zvážení je provedení imunologického vyšetření přímo z děložní dutiny.
Imunologické poměry v krvi a v děloze mohou být rozdílné - tzn. že normální imunologické poměry v krvi nemusí znamenat normální imunologické poměry v děloze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz