První návštěva v CARu - co dál?

niki2018
21. zář 2018

Ahoj holky, jsem tu úplně nová. Ráda bych se od vás dozvěděla nějaké informace - spíše tedy vlastní zkušenosti k anovulačním cyklům. Zhruba rok se snažíme o mimčo (antikoncepci, ale neberu cca 5 let a v podstatě jsme si zase až tak pozor nikdy nedávali) a v srpnu jsme byli odesláni do CARu. Manžel měl vyšetření v pořádku a já všechny testy také… Po ultrazvukovém vyšetření mi doktor řekl, že pravděpodobně nedochází k ovulaci (nebo by možná mohlo jít i o neprůchodnost vejcovodů). Folikul byl celkem velký, ale samozřejmě ne tolik, aby došlo k prasknutí. V úterý jdu na další folikumetrii, tak se uvidí jak na tom jsem… Měla jste to některá taky tak, že krevní testy byly v pořádku a cyklus pravidelný? A jak to dál lékaři řešili? Případně za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět? Určitě mi v úterý řeknou víc, ale pořád nad tím přemýšlím a tak bych chtěla znát pár zkušeností od vás. Děkuji

gransgirl
21. zář 2018

Ja teda pravidelny cyklus uplne nemela vetsinou 28-33 dni ale vzdycky dorazil. Folikuly rostli ale asi take nepraskaly zkusily jsme 3x inseminaci s vyvolanim ovulace ale nez uspechu pomohlo az IVF hned prvni pokus

lisianne
21. zář 2018

zkus Inofolic jestli máte testy v poho

niki2018
autor
21. zář 2018

@lisianne právě, že by všechny testy měly být v pořádku, alespoň mi to hned volali... Takže mě to trochu znervóznilo, že všechno se zdát být v pohodě, ale evidentně není. Uvidím teď v úterý... Musím přiznat, že mě celá ta situace překvapila, nečekala jsem, že budu v takové situaci, ale to asi samozřejmě nečeká nikdo ☹

lisianne
21. zář 2018

@niki2018 přeji ať se jimi zařadí v dohledné době, ten Inofolic nebo Nosifol či Fertipronu bych zkusila, pomáhají navodit ovulku díky inositolu, nám pomohli za 2 měsíce k // na trhu testu

leymea
21. zář 2018

Ahoj, myslim, ze Ti predepisou Clostilbegyt. Bere se napr.1x denne po dobu peti dni, 5DC-9DC (jen priklad, ne u vsech to tak je). Diky tomu bys mela mit ovulaci, budou Ti ji hlidat a pak pripadne pichnou pregnyl, aby folikul prasknul 🙂 kazdopadne to muze byt uplne jinak, jen Ti pisu jednu z moznosti 😉

merope
21. zář 2018

Pak je otázkou, co znamená "všechny testy" - píšeš, že by možná mohlo jít o neprůchodnost vejcovodů - to bylo třeba jedno z prvních vyšetření, co mi v CAR dělali, než vůbec začli řešit cokoli dál (mě dělali jenom že se do vejcovodů stříkne kontrastní látka a kontroluje UTZ, zda je to ok), potom mě poslali na imunologii, genetiku. Tzn. pokud máš "jenom" hormony a partner spermio, tak tam může být mnoho dalšího špatně. Na druhou stranu pokud to vypadá, že folikuly dorostou a neprasknou, tak to je asi to nejjednodušší - jak tu píše leymea - Clostilbegyt a potom pregnyl nebo ovitrelle - to nejspíše zkusí, možná zkusí inseminaci a uvidíš.

lucik253
22. zář 2018

@niki2018 Ahojky ja sem nikdy nezjistila kdy je ovulace spis ani nebala.Mudr mi nasadil clostilbegyt 1-0-1 ale nic,tak pak 2-0-2 ale na ultrazvuku nic, jen ze sliznice pekny.... 😞 Tak jsme zacatkem sli do caru...premiogram vyborny,byla sem 14dc tak utrazvuk ale zas nic moc vzadu par malych folikulu.Mudr rikala ze na tu dobu by mely dost vetsi... z me krve vyslo ze mi opravdu nedozravaji jak maji nic se nedeje 😞 Takze IVF ...,
Mudr poslala zadost na vzp,ta ji cca do tri tydnu schvalila. Ted si pujdu ve stredu pro injekce Gonal a zacnu 5.10. pichat.
Ted´ uz ten strach,bijim se,nervy zda to vse pujde jak ma vyjde napoprve 😟

niki2018
autor
22. zář 2018

@merope Máš pravdu, nenapsala jsem to přesně, zatím mi dělali krevní testy, hormonální profil, UTZ a sperimo u manžela. Tohle vyšlo bez nějakých odchylek. Výsledky z krve mi potom volali, takže podrobnější informace se určitě dozvím teď v úterý. Já jsem čekala, že mi třeba řeknou, že mám některý z hormonů buď vyšší nebo nižší a tak bych si řekla ahaaa jasný to je ten důvod proč to nejde, ale takhle mě to akorát znervóznilo :-/ Na těch folikulech se zatím nezávisle na sobě shodli oba doktoři, jak můj gyn. tak ten v CARu. Musím přiznat, že o všem zatím moc nevím, postupně čtu články a diskuze, proto jsem se tu chtěla dozvědět něco z osobních zkušeností. A děkuji 🙂