38.tt a plod je dle ultrazvuku menší. Co se bude dít?

Zodpovězené
14. led 2020

Dobrý den,

dnes jsem měla poslední kontrolu u svého gynekologa. Podle poslední menstruace mi termín vychází na 25.1. Dnes jsem tedy 38+2. Ovšem váhový odhad miminka je prý menší než by měl být (2 700 g) a miminko odpovídá podle měření ultrazvukem na 35+3.
Lékař mě předal do péče porodnice, kde se mám nahlásit do 3 dnů. Jsem tedy objednaná na čtvrtek.
Do zprávy pro porodnici udal tyto údaje, viz foto. A já si ted našla na internetu něco málo o IUGR. Jsem z toho trošku špatná a chtěla bych vědět, co můžu čekat.

Co se bude dít, jestli miminko je opravdu menší a neodpovídá tabulkám?

Můj gynekolog mi k tomu jen řekl, ze to může něco znamenat, ale taky nemusí a tím to ukončil.

Jak se tedy bude počítat termín porodu?

Zaráží mě tam u té značky IUGR hlavně ten otazník.

Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

bohužel se věnuji pouze gynekologii a reprodukční gynekologii nikoliv péči o těhotné ženy. Nemohu vám tedy zodpovědně odpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz