Menší mimčo v 27tt, jak jste to měly vy?

nikdo17
23. lis 2015

Holky, jsem smutna z dnesni kontroly. Mela bych byt ve 27.tydnu ale podle vahy mimca pry neodpovida. je pry mensi vahove. ma 770 g. jak jste to mely vy? muze to mimco ,,dohonit,,? ani nevim zda dr meril prutoky zda je to dobre 😢

xoriska
23. lis 2015

@nikdo17 já měla dceru ve 32 tt 1230 g, a narodila se s váhou 3730g , takže mi to opravdu nepříjde nijak špatné.I mě říkali , že bude malinká a to nebyla... Navíc ty váhové odhady nejsou zase tak přesné... 🙂

nikdo17
autor
23. lis 2015

@xoriska ja doufam. jsem z toho zdrbnuta. je to ,,vymodlene,, miminko

xoriska
23. lis 2015

@nikdo17 Neboj, bude to vše v pořádku, ještě je dost času aby to dohnalo i já jsem se narodila ve 40tt a měla jsem jen 2,5 kg, 🙂. A kdyby byl nějaký problém s výživou , tak by ti to doktor určitě řekl

myskaol
23. lis 2015

Bude asi prostě menší, nevadí to... Budeš mít lehčí porod... Já měla ve 20.týdnu, kdy má mít kolem půl kila, váhu 320g... Domiš se pak narodil s 2940g ve 41+4tt. A ted jak se cpe 😀 má asi 6 kg..
Nijak si myslím, že to nevadí v 35tt měl 1680g a konečná odhadovaná váha byla 2880g... nijak bych nepanikařila... 🙂 já si myslím, že to dělá i genetika.. měla jsem stejnou porodní váhu jako Domiš a přítel měl necelých 2,7kg když se narodil... Prd na tabulky

nikdo17
autor
23. lis 2015

@myskaol dekuju moc za uklidneni

rousse
23. lis 2015

@nikdo17 pokud by mělo být něco špatně, tak by s tím určitě doktor něco dělal a určitě by dělal další vyšetření - pokud velké ultrazvuky byly cajk a tluče srdíčko, tak bych to vůbec neřešila. Naší cácorce sice ve 30. týdnu naměřili odhad 1985g, ale narodila se taky jako 4 kilový obřík a je oproti vrstevníkům opravdu hodně velká. Takže spíš buďte ráda, že nebudete muset tlačit ven malého giganta😀

nikdo17
autor
23. lis 2015

@rousse dr jen rekl ze chce kontrolu uz za dva tydny a ne jak vzdy za tri

nikdo17
autor
23. lis 2015

prave ani nevim zda meril prutoky☹

rousse
23. lis 2015

@nikdo17 tak kdyby to bylo něco zásadního, tak by v 27. týdnu nedával kontrolu až za 14 dní. Fakt si myslím, že to nebude nic fatálního.... 😎 lékaři občas mají nějaké postřehy nebo poznámky, které si pacienti často vysvětlí jinak. Ale jinak chápu vaše obavy - moje první těhotenství skončilo potratem a při druhém pokusu jsem byla vyplesklá uplně ze všeho, co doktorka řekla 😀

nikdo17
autor
23. lis 2015

@rousse moje prvni tehotenstvi bylo mimodelozni a pak jsme rok cekali nez se zadarilo takze jsem fakt asi moc vystresla ze vseho. uz aby bylo mimco zive a zdrave venku🙂

rousse
23. lis 2015

@nikdo17 držím pěsti🙂 ale věřím, že to bude mít zdárný finiš🙂

jge
23. lis 2015

Ja mela posledni mesic pred prodem syna take maly vahovy odhad, hnali me na kontrolu 3x do tydne, vysledekm, syn se narodil 2 dny po terminu jako 2.9kg, maly, ale zcela v poradku, behem kontrol nezjistili nic. Ale kdyz kouknu na me a na maznela, syn nemel duvod byt veliky! Jo a jiz vse dohnal, je to dite tipu, snedl jsem mamu, tatu a ty nekoukej nebo te take snim 🙂
POkud by bylo neco spatne, dr by to resil, neboj

martinkka
24. lis 2015

mně taky u obou synů říkali kolem 26. týdne, že jsou menší, u obou těhotenství jsem chodila na ultrazvuk po 14ti dnech, aby dr. zkontrolovala, jestli rostou a narodili se oba s normální porodní váhou, je to jen váhový odhad a navíc to klidně může mimčo dohnat, a když ne, tak bude mít při porodu pod 3 kg a to přeci taky vůbec nevadí 🙂 doktor tě pozval za 14 dní, aby zkontroloval, jak mimčo za těch 14 dní přibralo. Navíc podle tabulky odpovídá tato váha 26. týdnu, to je jen o týden míň než jsi a to je určitě v normě 🙂

nikdo17
autor
24. lis 2015

dekuju moc holky za uklidneni vsem. snad to bude dobre

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru