Anopyrin. Neublížím tím nějak miminku?

Zodpovězené
15. pro 2020

Dobrý den,

jsem těhotná 15. týden, byla jsem na ultrazvuku, kde mi potom pan doktor předepsal prášky Anopyrin 100, mám brát 1,5 tablety na noc. Ale vůbec mi neřekl důvod, proč to mám brát, žádné větší a podrobnější informace mi nesdělil, nic. Jelikož jsem četla v příbalovém letáku nežádoucí účinky a že by se v těhotenství neměl brát, tak vůbec nevím, zda to brát nebo ne. Ke svému gynekologovi půjdu až za týden, tak prosím o radu zatím Vás.

Neublížím tím nějak miminku?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji Vám Anopyrin nevysazovat. Nejčastěji se nasazuje v této fázi těhotenství
z preventivních důvodů, aby nedošlo ke snížení průtoku krve placentou miminka.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz