Anopyrin v těhotenství, máte zkušenost?

karlajasmine
6. kvě 2015

Ahoj,

Rada bych se zeptala, jestli mate nekdo zkusenost s branim Anopyrinu v tehotenstvi? V pribalovem letaku se pise, ze by se mel brat jenom v naprosto vyjimecnych pripadech, ale doktor mi predepsal od ted do 34.tt 100mg Anopyrinu denne proti preeklampsii. Na genetice mi rekli, ze mam zvysene riziko preeklampsie, ale naprosto nechapu proc - tlak mam nizky, moč normalni, ostatni rizikovy faktory (downuv syndrom atd) prakticky nulovy, je mi 28 let, vahu mam normalni, spis nizsi, se srazilvosti krve jsem nikdy problemy nemela (spis se mi srazi malo nez moc, kdyz se treba riznu tak chvili trva nez se to zahoji).. zkratka nerozumim tomu, proc bych to mela brat, a doktor mi to nebyl schopny vysvetlit, ze pry mi to ''nejak vyslo z krve''....
Nemate nekdo zkusenosti? Nevim, jestli to brat nebo ne 😒

daisyjane
6. kvě 2015

Ahoj. Ja bych doktorum verila. Skoro u vsech leku je napsane, ze by se nemely brat v tehu, ale nekdy jsou proste potreba. Pokud ti riziko preeklapsie vyslo z krve, tak na pribalovy letak nehled, take bys mohla rodit velmi predcasne a ohrozit tak miminko mnohem vic nez anopyrinem. Ja beru acylpiryn (ma stejnou ucinou latku jako Anopyrin) v tehotenství na ředění krve a raději ho budu brát a následně si píchat injekce heparinu než počtvrté potratit. Mám ale jiný problém než ty, a to s krevní srážlivostí. Pokud mas pochyby, prober moznosti znovu se svym lekarem nebo s genetikem, ale sama radeji zadnou lecbu nevysazuj.

flor1
6. kvě 2015

Ahoj..ja brala do 32 tt, jen pozor na krvacive projevy..

tehulka12
6. kvě 2015

@karlajasmine To je ted novinka s tim Anopyrinem,nove vyzkumy.Je jadne,ze v 15t tydnu nemas vysoky tlak a bilkovinu,ale pozdeji by jsi to tak mit mohla.Praeklampsie se objevuje ve 3. trimestru.Ten Anopyrin ti dali,aby prsve k tomu nedoslo.Podle vysledku 1 scriningu poznaji,jestli jsi v te rizikove kategorii,ktera by tu praeklampsii mohli dostet a ten Anopyrin tomu ma zabranit.Jestli ti ho dali,tak ho doporucuju brat.Pribalovy letacek nevi vsechno,nekdy je vyzkum rychlejsi.

karlajasmine
autor
6. kvě 2015

@flor1 Ahoj, jake krvacive projevy myslis? Jako ze bych zacala krvacet? Diky 🙂

flor1
6. kvě 2015

@karlajasmine jj..treba spineni...to mi pak snizili davku...

karlajasmine
autor
6. kvě 2015

@flor1 Ok, diky 🙂

78marcela
6. kvě 2015

Me to taky tak vyšlo, zvýšené riziko preeklampsie, sice mám nadváhu, ale tlak jsem mela předtím normální. Po otěhotnění mi stoupl, takže beru jak anopyrin tak dopegyt na snížení tlaku. Doktorce naprosto věřím, ze to ma své opodstatneni.
@karlajasmine

manulenka
7. dub 2017

@flor1 Ahojky, i kdyz to je stara diskuze, zkusim se zeptat. Beru anopyrin 100 1x denne. Jsem v 7tt a sponim skoro od zacatku. Jsem na neschopence. Jeden dr.videl maly hematom, druhy Dr. ne. Tak me zajimala vase zkusenost se spinenim, prosim. Muze to být tim lekem? Dekuji 🙂

karlajasmine
autor
7. dub 2017

@manulenka Anopyrin je na redeni krve, takze zpusobovat castejci krvaceni nebo spineni muze. Ale nejsem doktor - tohle prober se svym lekarem. Me by spis davalo smysl nasadit na hematom Utrogestan, ten jsem mela ja, ten zvysuje hladinu progesteronu a pomaha vstrebavani hematomu. Ja osobne bych na tvem miste Anopyrin nebrala, ale rikam, nejsem doktor, tohle si musis probrat s doktorem.

karlajasmine
autor
7. dub 2017

Jinak v minulem tehotenstvi jsem dala na svuj instinkt a Anopyrin nebrala a tehotenstvi bylo az do 40tt v poradku, porodila jsem presne na termin.

manulenka
7. dub 2017

@karlajasmine dekuji za zpravu, utros mam 2-0-2. Na kontrole u Dr. v Caru, ktery mi napsal ten anopyrin jsem zrovna nespinila, a kdyz jsem se ptala tak pry spineni byva caste. Srdecni akce potvrzena, predana ke svemu gyn. Leky brat do konce 11tt. Hotovo. Spineni je sice nahnedle, ale stresuje me i manzela. Na pohotovost porad jezdit nechci, aby tak casty utz neublizil prckovi.. ☹

manulenka
7. dub 2017

@karlajasmine jo a mam po 2ZT ☹

flor1
7. dub 2017

@manulenka ano, já špinila nasazením Anopyrinu, později byl vysazen, ale tipuju skoro v půlce těhotenství..

lenicka2323
14. pro 2017

Ahoj všem,jsem ve 12tt a cca v 5tt mi doktor napsal anopyrin a na dalsi kontrole mi nasly hematom a zaclo i spineni ne mozne ze to zavinil ten anopyrin?Ted mi dr.rekl at ho vysadim

katakabrt
10. srp 2019

Ahoj chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s anopyrinem v těhotenství. Dneska jsem po něm trochu spinit a slabé krvácet je to spíše takové růžové a jen když se utru. Mám strach abych o to nepřišla. Děkuji za rady

karlajasmine
autor
10. srp 2019

@katakabrt nebrala bych anopyrin pokud spinite.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru