Zpráva z prvního trimestru

eliska901
30. zář 2020

Ahoj holky, mam sileny strach byla sem na prvotnim svreeningu vyslo mi podezreni na Downuv syndrom 1:86
Pak tu mam psane naky trizomie 13 1:5018 <1:20000
Preeklampsie pred 34.tydnem 1:90
Rustove retardace pred 37.tydnem 1:56

Dole v poznamkach je psano ; vzhledem k vyssimu rizilu vzniku preeklampsie a rozvoje rustove retardace plodu doporucuji zahajit profylakticke uzivani Anopyrin 100mg tbl. P.o co nejdrive, nejdele vsak v 16tz gravidity

Jsem stoho strasne vyrizena a mam strasny strach do genetu jdu zitra rano tak se modlim at miminko mema Ds
A muzete mi prosim vysvetlit ty ostatni veci? Ta preeklamsie sem cetla ze muzu umrit i u porodu mam ted sileny strach a to druhe mi naslo ze miminka se rodi mensi
Muzete mi moc prosim tohle nekdo vysvetlit popripade mel nekdo to same co ja?
Strasne se bojim jak o miminko tak o sebe. Byla sem stoho tak vykulena ze jsem se na nic nezeptala
Moc dekuju

pincola
30. zář 2020

Ahoj to rizikopreeklampsie mám taky a ještě horší 1:13. ten Anopyrin prý hodně pomáhá. Prý buď preeklampsie nenastane, nebo se posune do co nejpozdějších fází těhu. Umřít tě nenechají!!! Když by se ti hodnoty zhoršovaly, prostě se vyvolá porod dřív, nebo se udělá císař. Ono fakt nejde o minuty. To až u eklampsie, ale ta se rozvíjí nějakou dobu. U preeklampsií pokudnení uplně hodně vážná se třeba hospitalizuje a nechá se rodička donosit miminko pod kontrolou. Jako roziko tu je, to já mám taky, ale tím, že jsi pod kontrolou a bereš Anopyrin, tak děláš pro prevenci hodně.¨Ten Anop.ředí krev, zlepší ti průtoky placentou a zleší prognozu jak růstové restrikce tak preekalmpsie. Budou tě hlídat každý měsíc. Mě taky.🙂

Co se týká Down. syndromu. Nabídnou ti buď odběr plodové vody, nebo neinvazivní test z krve. Výsledky plodovky víš za pár dní, ale je tam riziko 1:100 ztráty těhotenství. Prostě jedna ze sta potratí. Nebo neinvazivní test za 12000 kč a výsledky víš do dvou týdnů, nesjou 100 procentní alejen 99 procentní. Dají ti vybrat.

nita1984
30. zář 2020

Předpokládám, že ti nabídnou odběr plodove vody, choriovych klku nebo test z krve Prenascan (stojí asi 15 tisíc). Tam by ses měla dozvědět více.
Důležité je, uvědomit si, že screening je prvotní vyšetření a teď je třeba doplnit ta další, aby se podezření vyvrátilo nebo potvrdilo. Moc držím palce

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola dekuju moc povidali o tech klkach a plodovce
Mam sileny strach s toho vseho miminko mam vymodlene. A jeste se zeptam mam muzaci krve f2 tak te ten lek zda brat nebo ne ale predpokladam kdz je to ma redeno ze bych mohla ja se zapomela na to zeptat.

eliska901
autor
30. zář 2020

@nita1984 dekuju moc

pincola
30. zář 2020

@eliska901 bereš Clexan? injekce? pokud ano, podle me ti Anopirin dávat nebudou. Ale zeptej se doktora.

tercasv
30. zář 2020

Úplně moc neporadím, nerozumím tomu, neznám podrobnosti. Ale se mnou v porodnici byla slečna a miminko mělo růstovou retardaci, šla na císaře ve 37tt, chlapeček měl necelé 2kg. Mám ji na fb a chlapeček to krásně dohnal a nepoznala by si, že měl v břichu nějaký problém 🙂Přeji, ať je vše v pořádku 🙂🍀

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola neberu nic na tu krev jen chodim na odbery chodila sem kazdy rok a ted jak sem tehotna tak sem byla jednou a ted du v rijnu prej sem mela vysledky v poradku takze nic neberu. Volala sem s gynekologem ted a rikal ze to brat muzu

eliska901
autor
30. zář 2020

Holky a jak dlouho se ceka na vysledky?

pincola
30. zář 2020

@eliska901 plodovka trvá asi 2 dny . ty testy z krve asi 2 týdny.

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola boli to odebrani plodovky?

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola a to mi udelaji hned ten den co tam prijdu ten odber?

eviks
30. zář 2020

@eliska901 jake ti vysly hodnoty hormonu? Utz byl v pohode? Pokud je to jen krvi, doporuci ti prenascan, pokud by byl i spatny utz tak tipuju spis plodovku.

eliska901
autor
30. zář 2020

@eviks a to zjistim kde z papiru ty hormony?
Ultrazvuk byl dobrej rikali ze je vse v naprostym poradku

pincola
30. zář 2020

@eliska901 Já na plodovce nikdy nebyla, ale holky , určitě tu najdeš nějakou diskuzi. Podle mne tě objednají na plodovku, ale myslím, že ten Anopyrin bys před plodovkou brát neměla. Zjisti si to prosím.

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola dekuju za upozorneni hned se zitra zeptam
Ja myslela ze vysetreni udelaji hned zitra kdyz tam jedu?

pincola
30. zář 2020

@eliska901 tak ten Anopyrinn si dnes neber, pro jistotu.

eliska901
autor
30. zář 2020

@pincola jeste ho nemam koupeny
Zeptam se jich tam a hlavne zavolam na svoji hematologii k dotrorovi a zeptam se jestli mi to nic neudela kdz mam tu mutaci krve

eviks
30. zář 2020

@eliska901 ano co mas v tech papirech v jednotkach MOM. Resila sem uplne to same...

mona91
30. zář 2020

@eliska901 neporadím se zbytkem spis jen taková malá vsuvka ohledně těch odběru krve místo odběru plodové vody. Me doktor říkal ze se gynekologicko porodnicka společnost domluvila s pojišťovnami na tom ze v infikovaných případech budou hradit pojišťovny odber krve. Byla o tom teda rec u pozitivního triple testu, ze se začali objevovat případy kdy kombinovaný test který se dela u screeningu je falesne negativní, tak se doporučuje údajně zase dělat rriple test i přes častou falešnou pozitivnímu a na základě pozitivního triple testu pojišťovna bude hradit odber krve. Ted kdyz jsem u něj byla naposledy tak mi akorát bral krev na triple a bavili jsme se o tom ze teda si některé pojišťovny udělali své vlastní normy kdy to budou hradit, ze dve pacientky bez problemu tem 13tis normálně pojišťovna zaplatila ale ze ted resi jednu které to odmítli zaplatit. Jen me napadlo ze kdyby jste se rozhodla pro odber krve zkusila bych se na to zeptat, jak se říká lina huba .... každopádně at vše dopadne na výbornou

eliska901
autor
30. zář 2020

@eviks prikladam foto

eliska901
autor
30. zář 2020

@eviks vubec nevim co ty hodnoty znamenaji

nazka
30. zář 2020

@eliska901 ahoj, já se vyjádřím jen k preeklampsii, s tou mám zkušenost. U prvního těhotenství mi vyšla v tomto testu negativní a dostala jsem ji. V den porodu tlak 180/120 v 37+0 a pak 8 měsíců se dávání do kupy. S druhým mi řekli, že to budu mít taky. Tento test mi vyšel na preeklampsii pozitivní no a neměla jsem ji. Teď jsou krevní testy, které dokážou odhalit počínající preeklampsii. Je dobre vybrat porodnici, co s tím mají zkušenosti. Nevím teda odkud jsi, v Hořovicich jsou třeba na tohle super.. Držím palce. Jinak se bere preventi9proti preeklampsii anopyrin do 36.tt.kdybys něco potřebovala, piš do iz

zdenule23
30. zář 2020

@eliska901 byla jsem v roce 2016 kvůli podezření na Downuv syndrom v Českých Budějovicích na genetice kde mi tedy nabízeli buď odběr krve nebo plodové vody, tehdy jsem chtěla krev ale na ultrazvuku viděli vadu nožiček pes equinovarus. Tak nakonec tedy odebrali plodovou vodu, není to nijak extra bolestivé spíš více nepříjemné. Z testu mi Downuv syndrom nevyšel jen tedy co mi vyšlo tak to že mám mutaci genu protrombin f II, což do té doby jsem vůbec nevěděla. Celé těhotenství jsem si nic nepichala až po porodu 6 týdnu clexane. Nemej vůbec z toho strach nic hrozného ten odběr není věř mi..

eliska901
autor
1. říj 2020

@zdenule23 ja mam mutaci f2 krve

eliska901
autor
1. říj 2020

@nazka gynekologa mam na Kladne jinak jsem ze Slaneho. Do Gennetu me poslalu do Prahy 7
Asi se zeptam doktra myho jak teda s porodem jestli muzu v klasicky nemocnici nebo jestli musim nekam na specializovane.

nazka
1. říj 2020

@eliska901 nemáš Hlaváče? Tam chodím já 😁jinak bacha na preeklampsii na Kladně.. Tam strašně straší a tak.. To bych ti všechno řekla, kdyz budeš chtít.

eliska901
autor
1. říj 2020

@nazka nn chodim do ipbeauty nguyen jestli ti to neco rika?
Ja prave chtela rodit ve Slanym ldz tam bydlim ale ted vubec nevim co me ceka. Sem ted v praze na genetu ohledne toho downova syndromu

nazka
1. říj 2020

@eliska901 jo, toho jsem měla u prvního porodu na Kladně. Jediný za mě tehdy rozumný lékař.
Doporučuji ty Hořovice, jsou tam super na tohle, ale myslím, že i to Slaný bude dobrý. Hodně ho chválí. Hlavně ne Kladno, prosím.
Drzim ti moc palce ohledně toho downa, dej pak vědět. Jsou to nervy, co..

eliska901
autor
1. říj 2020

@nazka sileny nervy
Ted sme byly na ultrazvuku a miminko vypada v poradku ted me ceka odber klku a to vylouci pry ze je miminko nemocne ale rikala ze vypada vse uplne v poradku a nejspis je to i holcicka pry na 100% vse zjistime z odberu.
Ja zas cetla na Slany recenze ohledne sester na sestinedeli ze je to tam hrozny
Ale zas je tam pry skvelej doktor Dvorak
A pan Nugyen je za me borec zvedne mi telefon i o svy volno aby me uklidnil

odula
1. říj 2020

@eliska901 ahoj, preju ti hodne stesti a pevne nervy. 🌹 nemam vlastni zkusenost, pri poslednim tehotenstvi mi vyšlo riziko Downa asi 1:200. nikdo tu nic neřešil 🙂 resp. mi říkali, že riziko je tak malý, že nemá cenu se tim stresovat. Odběr vody nabídli, kdybych jako hodně chtěla, ale já jsem ho odmítla. Proč to píšu - výsledky těch screeningů nejsou stoprocentní. To znamená, že tam je určité procento chyby. a ještě jedna věc - je potřeba si uvědomit, co ty výsledky vlastně říkají. Při těch výsledcích, které máš konrétně ty platí, při statistickém vyhodnocování dat, že se 97 dětí narodí zdravých a jedno bude pravděpodobně postižené. Představ si to tak, že máš v pytlíčku 97 bílých kuliček a jednu černou. jaká je pravděpodobnost, že vytáhneš černou? je to asi 1 procento. u trizomie máš v pytlíčku 5018 kuliček bílých a jednu černou. jaká je pravděpodonost, že vytáhneš černou? je to asi 0,2 PROMILE . to znamená, že máš 99procent pravděpodobnost, že bude všechno v naprostém pořádku. v případě trizomie je to dokonce 99,999 procent pravděpodobnost, že bude všechno v pořádku. takže skutečná pravděpodobnost není zas až tak velká, jak to vypadá. Důležité je, že na utz vypadá všechno dobře. Drž se. 🌷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru