Zpráva z prvního trimestru

eliska901
30. zář 2020

Ahoj holky, mam sileny strach byla sem na prvotnim svreeningu vyslo mi podezreni na Downuv syndrom 1:86
Pak tu mam psane naky trizomie 13 1:5018 <1:20000
Preeklampsie pred 34.tydnem 1:90
Rustove retardace pred 37.tydnem 1:56

Dole v poznamkach je psano ; vzhledem k vyssimu rizilu vzniku preeklampsie a rozvoje rustove retardace plodu doporucuji zahajit profylakticke uzivani Anopyrin 100mg tbl. P.o co nejdrive, nejdele vsak v 16tz gravidity

Jsem stoho strasne vyrizena a mam strasny strach do genetu jdu zitra rano tak se modlim at miminko mema Ds
A muzete mi prosim vysvetlit ty ostatni veci? Ta preeklamsie sem cetla ze muzu umrit i u porodu mam ted sileny strach a to druhe mi naslo ze miminka se rodi mensi
Muzete mi moc prosim tohle nekdo vysvetlit popripade mel nekdo to same co ja?
Strasne se bojim jak o miminko tak o sebe. Byla sem stoho tak vykulena ze jsem se na nic nezeptala
Moc dekuju

eliska901
autor
1. říj 2020

@odula dekuju si moc hodna uz mam za sebou odber klku vysledny budou mozna uz zitra

koko123
1. říj 2020

Mně na 1.screeningu vyšlo, ze mám zvýšené riziko preeklampsie (koukám, že ji má asi každá)...
Řekli, že budou volat, když bude něco špatně, další den telefon, že mi predepisou prášky na preeklampsii. Začala jsem hledat na netu, co to znamená a hned jsem silela stejně jako vy, celý den jsem brečela, byla jsem jak tělo bez duše, úplně v prdeli. Před přítelem jsem se snažila nebrečet, ale kde to jen šlo řvala jsem jak malá. Beru anopyrin, žádné příznaky na preeklampsii nemám, žádný vysoký tlak, žádné otoky, nic.
Teď semnou ležela holčina v nemocnici ta ji měla taky byla v 36tt a šla na císaře protože byla všude otekla a měla vysoký tlak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru