Pozitivní screening 1. trimestr. Někdo podobně se šťastným koncem?

szuzia
30. črc 2021

Ahoj ženy,
vím že podobných diskuzí tu je mnoho, ale přeci je každá jiná. Mám za sebou screening a výsledek? Pozitivní 😭 Vysoký volný beta hCG 7,509MoM a riziko na Downův syndrom 1:190
Příští týden genetická konzultace. Do té doby se zblázním. Mám obrovský strach. Čekám první vymodlené miminko po IUI. Potřebovala bych trochu podpory a naděje od vás. Najde se tu některá s podobným výsledkem a šťastným koncem? Děkuji 🍀

katkapavlik
30. črc 2021

@szuzia neboj já měla nález u obou těhotenství a mám dva zdravé kluky , budu držet palce 🍀🍀🍀🍀

rebe
30. črc 2021

Výsledek testu 1:190 znamená, že ze 190 žen se stejným výsledkem testu měla 1 z nich miminko s downovým syndromem a 189 žen mělo naprosto zdravé miminko. Riziko je tedy přibližně půl procenta, naopak je víc než 99% pravděpodobnost, že budeš mít zdravé miminko. Je v pořádku, abys šla na konzultaci a případně na některé z neinvazivních vyšetření plodu. Ale je úplně zbytečné se hroutit, s pravděpodobností blížící se jistotě tě ten šťastný konec čeká!

szuzia
autor
30. črc 2021

@katkapavlik Děkuji. Snad to dopadne také dobře 🍀

szuzia
autor
30. črc 2021

@rebe Děkuji 🍀 To já vím. Doktorku víc děsí ten vysoký volný beta hCG. Je 7,5x vyšší než je normální a absolutně nemá tušení proč.

rebe
30. črc 2021

@szuzia Těch důvodů může být spousta. Když jsem byla na genetické konzultaci, lékařka našla mraky důvodů, proč testy mohly dopadnout tak, jak dopadly. Pokud bude mít i genetička jakékoli podezřejní, máš nárok na krevní test typu Prenascen hrazený pojišťovnou, byť nejdřív zhusta nabídnou, aby sis ho zaplatila sama. Jde o neinvazivní test, kdy narozdíl od amniocentézy není riziko, že způsobí portat. Až když i tento test doapdne špatně, je na místě amniocentéza. Protože 1:190 vůbec není špatný výsledek (za pozitivní se zpravidla pokládá až pod 1:100) a test se má hodnotit jako celek, ne jen každé hledisko zvlášť. Snaž se na to nemyslet a prostě počkejt na genetickou konzultaci. Vím, že je to těžké, ale nenech si obavami pokazit několik týdnů těhotenství, pak už ti je nikdo nevrátí.

glk
30. črc 2021

@szuzia ja měla v prosinci 6,336 a riziko 1:79. Šla jsem na plodovku a výsledek byl negativní. Díky tomu jsem pak byla v klidu a teď máme zdravého chlapečka.

szuzia
autor
30. črc 2021

@rebe Děkuju 🥰 Máš pravdu. Zkusím se hodit do klidu.

szuzia
autor
30. črc 2021

@glk Tak to je úžasné ☺️ Děkuji za tvoji zkušenost. Dává mi to naději.

kackavb
30. črc 2021

Ahoj. Ja pozitivní na DS 1:6 a krasný zdravý kluk. Moc držím palečky!

majulkaa
31. črc 2021

@szuzia Mame 3 deti a u vsech jsem mela volne beta HCG vyrazne vyssi.... U prvniho 4,5 mmol/l, ve druhem tehu 6,5 mmol/l a ve tretim 3,4 mmol/l. A zadne z deti nema chromozomalni aberaci. Dr. rikal, ze volne beta HCG souvisi s funkci placenty a ja mam pravdepodobne geneticky danou tuto hodnotu vzdy vyssi. Rikal, ze nektere zeny to tak proste maji....holt nikdo nejsme ve vsem dle tabulek 🙂 Takze to vubec to nehrotil, ba naopak 😉 Na zadne testy ani odber PV jsem nesla.

szuzia
autor
31. črc 2021

@kackavb Tak to je úžasné ☺️ Děkuji.

szuzia
autor
31. črc 2021

@majulkaa Tak to jsi měla skvělého doktora, 😊 že tě nestresoval a takhle to vysvětlil. Doufám, že i náš příběh bude mít šťastný konec. Děkuji za tvoji zkušenost 🍀

jancagab
18. srp 2021

@szuzia ahoj já jsem mela výsledek ještě horší melo mi miminko do roka umřít melo dawnuv sindrom a ještě jeden tet si přesně nespomenu byla jsem v 17ttkdyz mi řekli ze mi dítě vezmou s tím ze to musím odrodit ...já jsem ale byla úplně vsoku bylo to me první dítě jisté jsem nesouhlasila ....jela jsem hnet další den na další visetreni stín ze sem požádala o visetreni s plodové vody výsledky došly do dvou tydnu ....celou tu dobu jsem byla ve stresu ale cítila jsem ze dcera je zdravá když zazvonil tel nedokázala jsem to zvednout ..zvedla to švagrová stim ze je miminko úplně zdravé ...tak ze ver ze i tvé dite je bude vše v pořádku je tam mala pravděpodobnost ale nic mimcu nebude ..Němen strach narodí se ti zdravé mimco držím pěstí ....já tet mám krásnou zdravou 13letou dceru ...přejí hodně štěstí tobě i mimnku a hlavě ve zdravicku

szuzia
autor
18. srp 2021

@jancagab Děkuji za tvou zkušenost. Dobře jsi udělala, že jsi nesouhlasila. Mě také čeká odběr plodové vody. Byla jsem ještě na triple testu, který vyšel pozitivní a riziko na DS se zvýšilo na 1:95. Já, ale nevěřím, že by něco bylo špatně. Prostě si to nedokážu představit. Děkuji 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru