Výsledky 1. screeningu - volný beta hcg

supermatka
11. črc 2021

Ahoj, je to už přes týden co jsem byla na prvním screeningu. A jsem z toho na rozpacích. Je to mé 4.tehotenstvi a nikdy jsem tohle neřešila. Chtěla bych se zeptat zda víte co znamená nižší hodnota beta hcg a o maličko vyšší papp. Downův syndrom riziko 1:567 ostatní ok. Šíjové projasnění 2,50mm. Podle Ultrazvuku jsem v ten den byla 13+1tt. Celkově výsledek negativní ale i tak mě straší takže jdu ve středu na krev a týden na to opět ultrazvuk. Jinak preklapsie pozitivní 1:4 beru léky na noc. Hrozně se bojím. Máte někdo takovou zkušenost? Přikládám výsledek krve.

digklariska
11. črc 2021

Ja jsem mela sijove 2,9 1:873 a byla uz sledovana na genetice HCG bylo nizsi,ale nikdo mi to nerikal,jen jsem se tak docetla.Cekam chlapecka.Nechala jsem si delat nipt test za 12500 kc na genetice me hnali na plodovku.

krasna_neznama86
11. črc 2021

Já měla taky atypické výsledky, u obou dětí, prý to tak už mám geneticky dane. Obě děti v pořádku, ale vzhledem k rodinné genetické zátěží jsem vždy byla na plodovce.

michaelarousova
11. črc 2021

@supermatka zas je velkove negativni,tak bych byla v klidu☺️Ja mela krev taky spatnou ale celkove pozitivni screening …kazdopadne to sijove projasneni je takove teochu ma hrane ☺️ Ale mela jsem tedq vetsi pravdepodobnost a je to vsechno ok☺️ Jinak vyslwdek rve mohlo oblibnit hodne faktoru co jsem cetla..i stres,nevyspani atd☺️

supermatka
autor
11. črc 2021

@digklariska ono prý ten krevní test není spolehlivý že se počítá věk i váha. Raději ale tohle než plodovka. Za jak dlouho jsou prosím výsledky? Děkuji

supermatka
autor
11. črc 2021

@michaelarousova no stres byl a teď je ještě větší 🤷‍♀️😄

supermatka
autor
11. črc 2021

@krasna_neznama86 já čekám 4.doma 3 zdravé děti proto jsem z toho mimo. Bojím se na miminko i těšit. Snad je to jen věkem a výsledky jsou zkreslené. Nejhorší je že těm tripl testům co mě čekají nevěřím. Vím že vycházejí falešně pozitivní 🤷‍♀️🤦‍♀️

michaelarousova
11. črc 2021

@supermatka to ja verim ja byla na prenascanu a cekala jsem tydenna vysledky..hrozny to bylo..ale ja myslim ze bude vse ok☺️Kdyz to ani nevyslo pozitivne☺️

digklariska
11. črc 2021

@supermatka u nas by to bylo uz pozitivni.Vysledky byly za 8 dni.Pri prvnim tehotenstvi jsem taky nemela problem a ted jsem byla ve stresu stale,ale jsem 26tt a vypada vse ok.Muj doktor mi rekl,ze by to sam neresil,ze 1:873 je male riziko,mensi nez plodovka,ale ja chtela klid

supermatka
autor
11. črc 2021

@michaelarousova o tom také přemýšlím že si zaplatím když v 16tt se opět něco nebude zdát. Akorát mám nadváhu a prý to se do toho testu promítá 🤷‍♀️. Týden bude i pro mě utrpení ❤️

supermatka
autor
11. črc 2021

@digklariska nejhorší je že jsme se těšili jak si těhotenství budeme užívat že to bude poslední a budeme z toho čerpat vše hezké a ono tohle 🤦‍♀️. Sc negativní a chovají se jak kdyby bylo něco špatně a já Teda pak v klidu být neumím. Dnes jsem to i obrecela.

elizsebik
11. črc 2021

@supermatka milá, já osobní zkušenosti mám s sc 22tt, od toho týdne jsem měla celé těhotenství jako horor, někde jsem to celý tady na MK psala, takže jsetli chceš pošlu odkaz.
Ale co se týče sc 13tt: já nevím, kolik je ti let, ale to má velký vliv na výsledek. A mám příběh: známá čekala 3ti miminko, 37 let, a ds ji vyšel 1:4, sijove 3mm, hormony "netabulkove"....v dubnu se narodila zdravá holčička 🙃

supermatka
autor
11. črc 2021

@elizsebik pošli děkuji ❤️. Mě to teď přijde taky jako horor od začátku samé strašení. Nejdřív mimodelozni, pak že tam není nic vidět, špinění, no a teď tohle.. Jinak 10.srpna mi bude 34 😊. Ono je to různé někdo má riziko 1:800 a Down se potvrdí někdo 1:100 a Down se vyvrati 🤦‍♀️. Modlím se aby u nás to bylo zdravé miminko bez postižení abych nemusela ublížit i našim dětem co už tu jsou. Miminko by jsme si nenechali a děti by to špatné nesli.

elizsebik
11. črc 2021

@supermatka
Ano, to bohužel znám také, že vyjde šíleně nízko riziko, a dokonce se narodí miminko s postižením(. Mám kolegu, celé těhotenství nikdo nic, a potom po porodu ds. (
Tady jsem psala
https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/pribeh-tehotenstvi-2/
Ještě jsem se z toho "neuzdravila". (

elizsebik
11. črc 2021

@supermatka a také věřím, a doufám, že všechno máte dobře, že mimi je zdravé).❤️🙏
Ten sc moc nevidím, ale jestli chceš píš sz)

fifinka2020
11. črc 2021

@supermatka Moc ti rozumim... u me se neco objevilo az na 2.screeningu (kde uz jsem paradoxne nemela obavy). Sla jsem na Panorama test, silene nervy pres tyden, ten vysel OK a ted na 3.screeningu zase, ze mimi ma o 3 tydny mensi hlavicku. Musim 3 tydny pockat, znovu zmerit, hrozi mikrocefalie... Dneska jsem probrecela vecer, ze zase nervy a ze ve skupinkach vsechny maminky pisou jen "vse ok" a u nas se vzdy neco najde. Taky mi dela strasny problem se na miminko tesim, bojim se a nedari se mi na nej napojit ☹.
Jinak ty krevni testy jsem tehdy dost studovala a mimo "tabulky" vychazeji dnes hodne maminkam... prijde mi, ze ta krev je jeste "dobra", protoze opravdu tam muze byt x faktoru, ktere ji rozhodi... treba jsem prave cetla, ze hodne vypovida o "mamince", tedy o stavu placenty a tak... Jestli tam mas riziko preeklampsie, podle me to klidne mohlo ovlivnit ty hodnoty...

supermatka
autor
11. črc 2021

@elizsebik napsala jsem sz 🙏❤️

supermatka
autor
11. črc 2021

@fifinka2020 bože to mě moc mrzí 😢. Chápu že napojit se na miminko v takovém stresu je těžké. Taky to tak mám. Tuším že celé těhotenství bude stres. Také mě napadlo že díky té preklapsii může být vše zkreslené ale šíjové projasnění 2,50mm je už hraniční takže to je zrovna ukazatel problému vvv nebo srdce a to se pozná ve 20tt. Snažím se být klidná ale nejde to a vím moc dobře že nic nezměnim. Miminko už má založeno vše a teď jen čekat.. Držím ti pěsti a posílám sílu 🙏❤️. Napiš jak jsi dopadla. Jinak u nás malé hlavičky jsou celkem normální. Manžel nosí dětské čepice 😄. Tak třeba miminko má prostě jen menší hlavičku ❤️

goovana
12. črc 2021

@supermatka ahoj
U nás sijove projasneni 3,3
A riziko Downův syndrom 1:30
Odběr plodové vody vše vyvrátil
Za 6 týdnu Čekáme chlapečka

fifinka2020
12. črc 2021

@supermatka Moc dekuju, kez by...
Jinak ito sijove projasneni se muze hodne zmenit, 2,5 je hranice, ale "dobra"... ale naprosto chapu tve pocity, ja bych taky byla nervni, prave jsem pak taky hledala vse "jine", co by necemu nasvedcovalo... Ta nejistota je asi nejhorsi no. Jinak pokud ti to finance umizni, sla bych do tech krevnich testu, u nas se uz ani na triply neposila... A trprve v pripade spatneho vysledku resila treba plodovku.

supermatka
autor
12. črc 2021

@fifinka2020 já právě na ty tripl jdu a budou se porovnávat s tím co vyšlo teď. Mám v plánu si zaplatit krevní test pokud v 16tt dopadnu špatně ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru