Antikoncepce Azalia. Je vhodné ji stále brát, když už nekojím, nebo zvolit jinou?

Zodpovězené
25. led 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na pár otázek.
Aktuálně užívám antikoncepci Azalia (2,5 roku), zvolila jsem si ji kvůli vhodnosti při kojení. Nicméně už tomu bude zhruba půl roku, co jsem kojení ukončila.

Je vhodné ji stále brát nebo zvolit jinou variantu?

Žádné vedlejší účinky nemám, menstruace mi nepřichází.

Ještě by mě zajímala možnost otěhotnění, žiju v domnění, že když není MS, není ani ovulace.

Občas antikoncepci zapomenu vzít nebo vezmu se zpožděním.

Předem děkuji za Vaši reakci na mé dotazy.

Přeji Vám hodně zdraví v tomto roce.

Dobrý den,

pokud Vám antikoncepce vyhovuje, není důvod ji měnit.
Je třeba ji ale brát pravidelně, jinak spolehlivost klesá.
V případě, že se nechcete vystavovat riziku snížení spolehlivosti, tak by asi bylo vhodnější zaměnit současnou antikoncepci za klasickou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz