Antikoncepce. Je nutné brát ve stejnou hodinu, nebo na tom až tak nezáleží?

Zodpovězené
22. črc 2020

Dobrý den, pane doktore,

poprvé v životě budu brát hlavně ze zdravotních důvodů antikoncepci (opakující se polypy v děloze).
Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutnost tablety brát ve stejnou hodinu, nebo na tom až tak nezáleží. Někdo tvrdí, že ano, někdo zase ne.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuje se užívat antikoncepci přibližně ve stejnou dobu.
Obvykle navrhuji vymyslet si nějaký postup, aby se Vám s ním braní antikoncepce automaticky spojilo - např. s ranní či večerní hygienou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz