Mohu odmítnout revizi po samovolném potratu?

lenka0089
31. srp 2015

Dobrý den,

minulý týden jsem po druhé samovolně potratila, poprvé se mi děloha vyčistila sama, tentokrát si nejsem úplně jistá, že se to podařilo, na kontrolu jdu až koncem týdne. Mám strach z revize, hlavně z celkové anestezie a to ze zdravotních důvodů a tak se chci zeptat, zda je možné odmítnout v případě nějakých zbytků tkání v děloze revizi a počkat do další menstruace, jestli zbytky odejdou sami.

Děkuji moc za odpovědi.

Lenka

alboo
31. srp 2015

Odmitnout samozrejme muzes, podepises negativni reverz a je to. Ale zbytecne si budes zahravat. Dusledky vy mohli byt horsi nez strach z celkove anestezie

speratovalucie
31. srp 2015

Dnes už jsou anestezie natolik hlídané, že riziko z ní je mnohem menší než riziko ze zánětu dělohy a případně zánětu prosakujícího do pobřišnice nebo přímo zánět pobřišnice z prasklé zanícené části dělohy, o kterém se třeba delší dobu nevědělo = velké riziko úmrtí. Straším? Ano. Protože tady je to na místě. Opravdu chcete tohle podstoupit? Tohle riziko? Ano, může to dopadnout dobře, můžete se v klidu vyčistit a nic se neděje. Ale taky můžete umřít. Co je pro Vás lepší? Věřit propočítané anestezii, kterou konzultuje lékař s anesteziologem s promyšlením Vašich nemocní a obtíží, a nebo je pro Vás lepší to risknout...? Jsem také nemocná, ale v tomto případě bych neváhala. Proč? Protože se mám docela dost ráda...

pt1981
31. srp 2015

Niceho se neboj, ja to podstoupila minulou stredu. Byla jsem na sale 30min i s cestou. Myslim, ze je zbytecny riskovat zdravi a nejit...

kami1984
31. srp 2015

Anestezie se bat nemusis, je to kratkodoba. Mela jsem pak i anestezii u cisare a u jedne operace skoro 3h a ty uz jsou zabiracka, ale ta revizni je dobra. Za necelou hodinku jsem uz o nicem nevedela.
Radeji tak nez mit pak problemy. 10x muze byt vse dobre a pak se to muze pokazit..

betelgeuzz
31. srp 2015

Odmítnout určitě můžeš. Bohužel tady to není moc zvykem nechat na přírodě, hned se dělá revize. ale jsou i doktoři, kteří se toho nebojí a poradí, co hlídat, jak dlouho čekat. Zkus hledat na netu, pár příběhů jsem na toto téma našla. kamarádka žije v zahraničí a taky si tím prošla, akorát tam je to celkem běžná praxe.