Antikoncepce. Můžete mi prosím poradit?

Zodpovězené
22. říj 2021

Dobrý den,

potřebuji radu. Beru antikoncepci Vreya už 10 měsíců. Beru ji v 6 ráno. Včera normálně v 6 jsem šla pro plato a prášek vyndala. Teď ale ten problém. Nejsem si jistá, jestli jsem si ho vzala. Vím, že jsem něco cítila v krku. Mám strach, aby někam nezapadl, protože si nepamatuji, jestli jsem ho snědla.

Dneska mě bolí občasně v podbřišku. Bolí mě i břicho už 4 měsíce, takže nevím, jestli mě bolí děloha nebo střeva.

Můžete mi prosím poradit?

Prášek další jsem radši nevzala a vzala normálně jeden dneska v 6h, tak jak mám. Včera jsem se snažila prášek najít, ale nenašla. Poslední sex byl předevčírem s kondomem. Byl dvakrát a bojím se i přesto, že já si šla umýt ruce, přítel šel taky i penis. A i přesto se bojím, jestli se nějaké sperma nedostalo na kondom, když jsem přítelovi kondom nasazovala.

Prosím o radu a děkuji.

Pěkný zbytek dne.

Dobrý den,

možnost otěhotnění v situaci tak, jak popisujete (možné vynechání jednoho prášku), je velice malá. V případě, že nepřijde menstruace v průběhu vynechání antikoncepce, tak doporučuji provedení těhotenského testu.

Co se týče bolestí v podbřišku, doporučuji vyšetření Vaším gynekologem. Pokud vyloučí gynekologickou příčinu obtíží, tak poté je třeba řešit se svým praktickým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz