Antikoncepce v 50 letech. Jaký je Váš názor na braní (vysazení) antikoncepce v tomhle věku? Můžu ještě v mém věku otěhotnět?

Zodpovězené
7. dub 2022

Dobrý den,

chtěla bych znát Váš názor. Je mi 49 let a beru dlouhodobě hormonální antikoncepci. V období sedmidenní pauzy mívám vždy silné migrény. Rozhodla jsem se, že antikoncepci vysadím.

Teď je otázka.... Můžu ještě v mém věku otěhotnět, nebo je to již nepravděpodobné?

Moje gynekoložka říká, že s antikoncepcí "lépe" projdu přechodem, tak sama nevím...

Jaký je Váš názor na braní (vysazení) antikoncepce v tomhle věku?

Zase bych do sebe nerada ládovala hormony.

Moc děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

pravděpodobnost těhotenství je skutečně velmi malá, ale nelze ji zcela vyloučit.
Dávka hormonů, kterou v antikoncepci užíváte, je minimální.

Názor Vaší gynekoložky je racionální a podložený.

Je potřeba si uvážit, zda Vám více vadí popisované migrény, nebo preferujete antikoncepční působení. Nezanedbatelný je i pozitivní efekt antikoncepce na pravidelnost menstruačního cyklu.

Doporučuji si vše ještě uvážit a poté se teprve rozhodnout. Jednoznačný návod ve Vašem případě nelze dát - jedná se o velmi individuální záležitost.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz