Antikoncepce, vynechání menses. Při užívání, kolikrát je ještě přijatelné vynechání ms?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Kolik vynechání menses (samozřejmě s vyloučením těhotenství) je přijatelné při užívání antikoncepce?

Je mi 33 let, mám dvě malé děti. Trpěla jsem na silné krvácení, nicméně mám původní dg. PCO a menstruace byla vždy po pravidelné aplikaci Agolutinu (jinak ne) a ten jsem si aplikovala sama.
Nově mi lékařka nasadila náplasti Evra a chci se zeptat, zda-li mohu být v klidu, i pokud menstruace nepřijde 3-4x nebo to mám pak nějak řešit a případně jak.

Děkuji mnohokrát za odpověď.

Hezký den.

Dobrý den,

pokud Vám situace nevyhovuje, můžete se s Vaší lékařkou domluvit na jiné formě antikoncepce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz