Azalia a časté krvácení. Je to normální?

Zodpovězené
11. pro 2019

Dobrý den,

užívám antikoncepci Azalia, protože kojím (jsem 5 měsíců po porodu). První 2 měsíce jsem každý měsíc týden krvácela, jenže teď další 2 měsíce týden krvácím (opravdu málo), 2-3 dny je všechno v pořádku, pak zase týden slabě krvácim a takhle je to pořád dokola. Kontrola u dr. byla v pořádku.

Je to normální?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u tohoto typu antikoncepce jsou vámi popisované příznaky bohužel možné.
Záměna preparátu nemá význam - složení bude obdobné. V případě kojení ale běžné kombinované pilulky užívat nelze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz