Bílé kousky v pochvě. Může to mít souvislost i s tělískem?

Zodpovězené
13. lis 2023

Dobrý den, pane doktore.

obracím se na Vás s prosbou alespoň o názor. Již několik měsíců mě trápí intimní problém. Jedná se o bílé kousky v pochvě. Nejdřív byl povlak i na vnějších rodidlech. Přisuzovala jsem to mykóze. Lékař předepsal i polykací tablety jako komplexní léčbu, ale bez efektu. Podotýkám, že jiné problémy jako svědění, otok atp., nemám.

Před necelým měsícem jsem navštívila gynekologa. Řekl, že by to mohla být ureaplasma, na kterou jsem se již opakovaně léčila. Brali jsme tedy s přítelem antibiotika a já měla na 10 dní ještě Klion D.

Beru i probiotika, ale když si zajedu prstem do pochvy, mám na něm pořád takové bílé kousky ☹, ale žádné jiné problémy nemám, ani zápach z pochvy. Jen mě to nutí se pořád hlídat a pozorovat. Intimní život je pro mě tabu.

Od loňského léta mám horm.tělísko Kyleena. Předtím jsem měla Jaydess a nebyly žádné problémy.

Může to mít souvislost např. i s tělískem?

Přijde mi, že od doby, co ho mám, se mi táhnou gynekologické problémy.

Děkuji za jakoukoli radu.

Dobrý den,

pokud pozorujete stav od doby, kdy bylo zavedeno nové tělísko, nelze souvislost s Vaší situací vyloučit.

Pokud Vám stav tak, jak jej popisujete vadí, tak je k úvaze i výměna tělíska.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz