Časté močení. Jaké onemocnění může souviset s častým močením, co se týče gynekologie?

Zodpovězené
10. říj 2023

Dobrý den,

už delší dobu mě trápí časté chození na wc. Byla jsem 17.9. na vyšetření na pohotovosti, kde mi doktor předepsal antibiotika (určil, že mám akutní cystitidu). Brala jsem je týden. Protože jsem cítila, že co jsem to týden brala, se to sice zlepšilo, ale častá nutkání na močení přetrvávala. Tak jsem volala na Urologii, že mi přetrvávají potíže i po dobrání atd. Sestřička na mě vyjela, že co čekám zázraky, ať ještě týden počkám a uvidím, jestli se to zlepší - nezlepšilo. Dnes 7.10. jsem šla tedy na pohotovost Urologie a tam mi pan doktor řekl, že moč i ultrazvuk ledvin jsou v pořádku, a ať se obrátím na svého gynekologa.

Moje otázka tedy zní: Prosím, jaké onemocnění může souviset s častým močením, co se týče gynekologie?

Na wc jdu i 20krát až 30krát za den.

Děkuji

Claudia

Dobrý den

časté nucení na močení 20-30krát denně, jako souvislost s gynekologickým onemocněním mě bohužel nenapadá - mimo zánět močového měchýře.

Za uvážení by stálo (možno i cestou ošetřujícího gynekologa) při přetrvávání Vašich obtíží provést kultivaci z moči a zjištění citlivosti na antibiotika. Empirická léčba zánětu močových cest nemusí být vždy účinná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz