Děložní čípek a na něm výrůstky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
31. led 2023

Dobrý den,

měla bych velký dotaz. Na děložním čípku jsem si nahmatala drobné hrudky před pár lety. Doktor mě pořád ujišťoval, že je to normální, ale teď mám 1,5 roku antikoncepci Mirenu a poslední dobou se mi moje perioda zvedá. Mám to třeba 14 dní teda slabší, ale mám. Teď jsem měla asi nějaký zánět a výtok. Napadlo mě si nahmatat čípek znova a nevěřila jsem, že ty hrudky se zvětšily o dvojnásobek a čípek není vůbec hladký. Mám na něm veliké výrůstky. Je pravda, že když mám třeba zácpu nebo zaražené plyny, tak mě neuvěřitelně bolí břicho, že nemůžu ani chodit. Teď sem po menstruaci a večer, když si nahmatám čípek, mám na prstu pak trochu krve.

Mohl byste mi prosím poradit, co by to mohlo být?

Může to být rakovina?

Mám 35 let a 3 děti.

Moc děkuji. Na gynekologii se chystám v pátek.

Dobrý den,

je dobře, že se chystáte na gynekologii. Bez gynekologického vyšetření se totiž nelze k Vámi uvedené situaci vyjádřit. Jednalo by se pouze o nepodložené dohady.

Pokud chodíte pravidelně na gynekologické prevence, tak je ale onkologická příčina Vámi popsané situace nepravděpodobná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz