Jak má vypadat děložní čípek cca ve 12tt?

terka177
28. pro 2013

Ahoj holky, nedávno jsem někde četla o slečně, která potratila miminko cca ve 20t protože se začala otevírat. No mě to nedala a jen tak ze zvědavosti jsem si čípek nahmatala a a je už víc jak týden malilinko pootevřený ( asi na půl polštářku prstu).
Takže moje otázka je jak má vypadat čípek??? Má být úplně uzavřený, nebo je v pořádku, že je lehounce pootevřený???.

terinda
28. pro 2013

Já bych si do čípku nešťourala a nechala ho změřit na gyndě 😉

frufrunka
28. pro 2013

Záleží, jak ho máš normálně. Já ho mám malilinko pootevřený pořád - ale já ho mám zničený těhotenstvím, které se mi uhnízdilo v hrdle. Kvůli tomu jsem minulé těhotenství odležela v nemocnici od 26tt - to už jsem byla otevřená na prst a současné odležím od příštího týdne, to je od 25tt, zatím otevřená na tu špičku prstu, stejně jako na začátku těhotenství. Někomu to přináší problémy, někomu ne - známá byla takhle pootevřená u všech čtyř těhotenství a tři děti porodila přesně v termínu, čtvrté teprve nosí... Takže to nemusí znamenat nic, ale taky to může znamenat hodně. Určitě bych se zeptala na kontrole u doktorky... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru