Extrémní vypadávání vlasů. Je nutná hormonální léčba? Čím to zastavit?

Zodpovězené
6. srp 2020

Dobrý den,

cca půl roku po porodu mi začaly hodně padat vlasy. Momentálně mám 2,5 roku po porodu a vůbec se to nelepší. Obvodní lékař mi provedl testy krve, moči, a neshledal žádné problémy. Doporučil mi gynekologii, abych to řešila hormonálně. Zatím jsem se tam nedostala, tak bych se ráda zeptala zde, zda je to vůbec vhodné nebo čím to zastavit.

Vím, že se tělo musí dát do pořádku po těhotenství, ale přijde mi to už dlouho. Navíc vlasů moc nemám, tak nemám rezervy 😪. Už jsem je ostříhala na krátké mikado a vynechala veškerý styling. Doplňky stravy nebo speciál. šampony nezabírají.

Děkuji za odpověď.
P. K.

Dobrý den,

vypadávání vlasů patří jednoznačně do péče kožního lékaře.
Doporučuji se tedy obrátit na něj.
Gynekologie nemá pro Váš problém řešení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz