Padání vlasů - ne "poporodní"

barumat
28. zář 2017

Ahoj, vím, že pár takových diskusí tu už je, ale jsou zaměřené hlavně na to poporodní hormonální línání, které už mám rok a čtvrt za sebou... Jde o to, že mi teď zase začaly hrozně padat vlasy. Přičítala jsem to tomu, že je mám vlastně na mojí maximální délce a už jsou prostě zničené a "končí". Ostříhala jsem celkem radikálně, nebarvím, šampon používám přírodní tuhý, se kterým jsem dlouhodobě spokojená. Jsem zdravá, stres nemám, nefetuju, atp. Vlasy mi přijde, že padají o malinko méně, ale pořád dost. A je to už vidět v culíku, mám trochu kouty a culík je znatelně užší.

Máte někdo zkušenost s nějakým potravinovým doplňkem, sérem...?

Zatím mi vychází dobře ampule s placentou a biosil nebo donna hair, ale budu ráda za tip 🙂

hanafaustyna
28. zář 2017

Me se takhle prislo na snizenou funkcistitne zlazy,zminila sem se doktirce o padani,poslala me na krev a bylo to

hesstia
28. zář 2017

určitě si zajdi na krev kvůli štítné žláze, jak píše hanfaustyna výše a mne nedávno hodně pomohl biosil, kamarádka je kadeřnice a říkala, že nemá smysl kupovat předražené doplňky, stačí prý to nejlevnější v lékárně. Mě šíleným způsobem padaly teď přes léto vlasy po vysazení antikoncepce a do 10ti dnů byl klid, co jsem začala užívat ten biosil...

leki
28. zář 2017

Ja to asi nemela tak hrozny, ale pomohl mi panthenol jako doplnek stravy, v tabletach. Nekdo mi to doporucil. Brsla jsem ho asi 3-4 mesice s od te doby klid 🙂 snad to nebude ta stitna zlaza..

barumat
autor
28. zář 2017

Já už takhle v životě dvakrát na vyšetření byla, dvěma doktorům se na pohled nelíbil můj krk 😁 Vždycky jsem to měla úplně v pořádku a ani v rodině nic nemáme, což samozřejmě moc neznamená, to je fakt. Asi počkám ještě nějaký ten týden a budu sledovat i jiné příznaky a když tak tak seběhnu. Díky za tipy!

odula
28. zář 2017

@barumat co anemie?? Jaky mas zelezo?

ababunk
28. zář 2017

Také mě zlobilo padání vlasů cca rok a půl po porodu, docela masivně a hodně, vlastně nejvíc ze šeho mi pomohl Lopuchový výluh, poctivě jsem natírala a masírovala a výsledky byly docela zajímavé, vlasy přestávaly padat a očividně rostly rychleji a zahušťovaly místa, kde bylo řídko:o))))

jahodnice
28. zář 2017

Pomaha biosil

barumat
autor
28. zář 2017

@odula Teď nevím, obecně vždycky v normě, i v těhu...

mon_88017
28. zář 2017

Mně třeba Biosil hodně vadil na žaludek. Právě jsem zakoupila Donna hair (po něm mi zle není) a zkouším kofeinový šampon. Zatím vedu protiplešatící kúru necelý týden, uvidíme, jak to půjde...

mon_88017
28. zář 2017

Jo a ještě mi lékárnice tvrdila, že na podzim je zvýšené padání vlasů normální jev. Ale to, co mi zůstává v kartáči po česání, rozhodně normální není.
@ababunk ad lopuchový výluh: dá se někde sehnat nebo si vaříte vlastní?

barumat
autor
28. zář 2017

@mon_88017 Jakože línáme, protože bude tuhá zima? 😀 No konec konců, možný to asi je... Jako, já co jsem to ostříhala, je to lepší, resp. se to zastavilo a padají mi teď snad na můj průměr normálně... Mně vždycky padaly hodně (každá kadeřnice se pokaždé zděsila, po mytí hlavy je dno vany celé černé), ale dokud mi nezarostou ty kouty a nezhoustne culík, budu pořád nervní... Zkusím se sledovat, koupit biosil a ty kapsle, pokud se to nezlepší do měsíce, skočím si k doktorce a řeknu si o testy na štítnici a železo... Díky .-)

mon_88017
28. zář 2017

@barumat se na zimu přepéřujeme 😀 😀 😀 Já mám vlasy teda děsný od přirození, ale poslední měsíc je to fakt hnus, tak jsem se vypravila do lékárny a uvidím, lékárnice říkala, že ty doplňky stravy stejně začnou působit až tak po měsíci. Hlavně ta Donna byla drahá až hanba, ale byly k ní náušnice, tak až budu mít pleš, aspoň pěkně vyniknou 😀
Jo a co se týče kofeinových šamponů, prý přímo pro ženský je Plantur, s číslem 39 pro dámy v menopauze a s číslem 21 pro mladší ročníky. Bohužel ho u nás neměli, tak jsem si vzala Alopecin. Voní dobře a nedrbu se po něm. Vážně jsem zvědavá na výsledek...

evapav_17
28. zář 2017

Ahoj, sice jsem byla těhotná a po ukončení kojení mi začaly masivně padat vlasy. Došla jsem si do lékárny a koupila nějaké pilule na vlasy. Musím říct, že po prvním měsíci jsem viděla výsledek. Ale co mě zarazilo bylo, že předtím než jsem otěhotněla, tak mi třeba pět let vlasy nerostly vůbec, resp. nerostly žádné nové. Neměla jsem kolem hlavy takové to dorůstající chmýří. Dokážu si uvědomit, jak jsem se radovala, že jsem měla všechny vlasy poslušně v culíku bez použití nějakých fixačních přípravků. takže jsem došla k závěru, že mi do těhoteství vlasy ubývaly bez dorůstání, pak v době těhoteství nevypadl snad žádný (asi ano, ale téměř nic), no a pak s tím kojením obrovský úbýtek jak za celých 9 měsíců. Měla jste některá podobný průběh? Co doplňujete jinak? Krev a všechno ostatní v norně, normální stravování se zeleninou a ovocem, žádná dieta...

barumat
autor
28. zář 2017

@mon_88017 Náušnice, říkáš?? 😁 Si asi taky skáknu 😀

mon_88017
28. zář 2017

@barumat to byla nějaká limitovaná edice 2016 a vzhledem k tomu, že v tom našem prdelově asi s Donnou nemaj takovej obrat, tak tam zbyla aj s náušnicema 😉

barumat
autor
28. zář 2017

@evapav_17 Já celé těhu nic, vlas nevypadl snad ani jeden, i když už byly dost zničený. Kolem druhého měsíce po porodu začal exodus a vypadalo všechno, co mělo už dřív, plus něco navíc. Pak mi začaly dorůstat vlasy, bylo to hodně vidět právě v koutech a takové to sluníčko kolem hlavy. Ale to bylo všechno tak nějak normální, i když masívní. Teď fakt nevím, no...

frndafrrr
28. zář 2017

Multaky,multaky, pak zabal z ovci placenty (ja vim zni to desne hnusne )zn hellene a zacala jsem zobat antinu jako skoro prvnicka, driv mela jiny zpusob ochrany -ale zas mam na drzce pubertu...Jinak s růstem problém nemám, mít pas mám je asi do pasu 😀 s mou prd...a 60cm je mam nad zadek 😀

mon_88017
28. zář 2017

@barumat a když už nic jinýho, zaříkávání vo půlnoci na křižovatce u krchova to jistí 😉 😀

ababunk
30. zář 2017

@mon_88017 kupuji ho ve zdravé výživě, ale mrkněte na www.nadeje.cz

yasminna
18. únor 2021

@mon_88017 teda teď jsem se fakt pobavila. 🙂 Sice mi padají vlasy, ale aspoň jsem se zasmála. 🙂 Děkuji za super komentář. 🙂