Genitální opar v diagnóze - porod. Je prevence antivirotiky nevyhnutelná?

Zodpovězené
17. únor 2020

Dobrý den,

měla bych prosím dotaz ohledně prevence genitálního oparu před porodem.

První genitální opar jsem měla před cca 3 roky a to 3krát - vždy cca po roce. Nyní jsem těhotná a můj gynekolog navrhuje nasadit preventivně tbl. Herpesin/Zovirax od 36.tt až do porodu. Prý se to tak dělá, abych nemusela případně na císaře, kdyby se opar objevil v době porodu. Já bych se ale podávání antivirotik na tak dlouhou dobu nejraději vyhnula, nechci dítě “dopovat” preventivně.

Jaký je Váš názor, prosím?

Myslíte si, že je ta prevence nevyhnutelná?

Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

  • prevence antivirotiky nutná není, postup Vašeho gynekologa lze ale považovat za racionální.
  • dítěti antivirotiky neškodíte.

Záleží čistě na Vás, máte-li pochybnosti, tak doporučuji s Vaším lékařem znovu prodiskutovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz