Opar u novorozence. Co mu na něj můžu dát?

alpakovo
19. led 2021

Maminky prosím akutní radu!!!! Syn (3tydny) má na rtu podle mě celkem velký opar,který se objevil teď večer 😨😨 co mu na něj můžu dát??? Mám doma herpesin krém,ale jinak nevím co, protože u nás nikdo na opary netrpí 🤔🤔

palja
19. led 2021

@alpakovo natrela byl to herpesinem a ráno bych volala k dr. U takhle malých dětí to může být nebezpečné a můžou být komplikace, zvlášť jestli to má velké.

mamikry
19. led 2021

@alpakovo Zavolejte na detskou pohotovost a zeptejte se. U takoveho drobecka bych se radeji poradila, nebo vydzte do rana a jdete za pediatrem.

ito
Autor odpověď smazal
Zobraz
ito
19. led 2021

Ted sem docetla ten jeste konec, ja byt vama, zavolam si na pohotovost a je divne, ze nikdo opary netrpi. Nemohl to chytnout od nejake navstevy? U takto malych deti se na tohle musi davat strasny bacha, u nas na to trpivame a meli jsme hodne zvysenou hygienu a davali si sakra bacha.

mamikry
19. led 2021

@alpakovo @ito jeste me napadlo, ze by to mohlo byt impetigo. To se da v porodnici chytit a celkem rychle se rozsiri.

meyryen
19. led 2021

@alpakovo já jsem řešila v tomto věku něco podobného, ale nebyl to nakonec opar, i když to tak vypadalo, ale puchýřek na pusince byl od kojení...

ito
19. led 2021

@meyryen je to mi pripomina, ze takovy trochu neco jako puchyrek mel jeden syn od kojeni taky. Vypadalo to trochu jako na noze, kdyz mam otlaceny prst z nejakych bot a udela se mi tam puchyrek.

mimco
19. led 2021

@alpakovo ničím to nemažte, max bych na to dala na noc mateřským mlékem, pochybuju, že je to opar, nemáte foto?

hasara33
19. led 2021

@alpakovo jela bych na pohotovost, protože pamatuji si, že když jsem ještě byla v porodnici a měly jsme přednášku od doktorky týkající se následné péče o novorozence, první pomoci, co a jak s kojením a co v případě různých komplikací jako záněty v prsu atd...a taky tehdy dost důrazně upozorňovala na opary, které mohou být pro novorozence velmi nebezpečné a pokud se u matky objeví tak doporučuje nosit roušku nebo nejsou pokrývku přes ústa aby se nepřenesl na miminko 🤷‍♀️ vůbec tě nechci strašit, věřím, že to bude nakonec v pořádku, ale nečekala bych a jela do nemocnice

alpakovo
autor
19. led 2021

Moc děkuji všem za radu, hned ráno zavolám Dr, mateřským mlékem jsem mazala,dostala sem radu na noc zkusit propolis a uvidíme co nám ráno řekne pan doktor 🙄 a ten puchýřek od kojení by to mohl být,dneska jsme měli hlad poctivé co dvě hodiny

codal
19. led 2021

Nemůže to být takový ten příchýřek, co se dělá na vrchním rtů miminkům, když se kojí?

codal
19. led 2021

@alpakovo je tak už čtu poslední koment, jsem přišla s křížkem po funuse s tím puchýřem. On bývá uprostřed vrchního rtu a může být i dost velký.