Jaký porod jste absolvovaly v Brně po 1. porodu císařem?

dukie
1. lis 2011

Krásný den všem maminkám. 🙂 Ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti s druhým porodem v brněnských porodnicích, pokud jste první porod měly císařským řezem. Nechávají rozhodnutí, zda podruhé znovu císařský řez nebo fyziologický porod, čistě na maminkách nebo se snaží přesvědčovat k jedné či druhé variantě? 🙂

Sama se přiznám, že bych se podruhé císařskému řezu ráda vyhnula (operace i péče v porodnici proběhla výborně, ale docela dlouho jsem se z něj zotavovala)... na druhé straně člověk všude čte, jak to sice není nevyhnutelné, ale kvůli hrozící ruptuře dělohy se podruhé k císaři přeci jen často přistupuje... tak nevím, no. Já jako laik těžko odhadnu možná rizika a jejich pravděpodobnost... tak by mě zajímalo, jak na to koukali brněnští odborníci. 🙂

Předem děkuji všem za příspěvky. 🙂

kaculka46
1. lis 2011

Ahoj,taky jsem první dítě rodila císařským řezem pro nepostupující porod koncem pánevním.Další dva porody proběhly zcela normálně,přirozeně.Takže pokud ty nemáš nějaký zdravotní problém můžeš klidně rodit přirozeně ikdyž to poprvé nešlo.Navíc díky tomu že můžu srovnávat je přorozený porod lepší,rodila jsem na obilňáku a nemůžu nic vytknout.

zelivka
1. lis 2011

Ahoj, já rodila první (2007) císařem pro nepostupující porod a druhý (2011) taky císařem opět pro nepostupující porod. U druhého těhotenství mě jizva začala s příchodem poslíčků dost bolet, na Obilňáku jizvu zkontrolovali, byla v pořádku a tak mi tvrdili, že budu rodit přirozeně a nakonec to stejně skončilo císařem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru