Je možné otěhotnět?

Zodpovězené
14. bře 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat...Je možné otěhotnět 3 menstruace?

Neberu antikoncepci, nechci a nemůžu ze dravotních důvodů. Přítel se do mě udělal a potom už žádné krvácení nebylo. Menstruace mi ale obvykle tráva kolem 5 dní a mám 21denní cyklus, který sleduji podle aplikace. Plodné dny by mi podle ní měly začít 3 dny po nechráněném sexu.

Jen se chci zeptat, zda je nějaká šance otěhotnění?

Děkuji

Dobrý den,
těhotenství je možné, spermie přežívá 3-5 dní - kryje se tedy s plodnými dny.
V případě, že těhotenství neplánujete, je možné užít pohotovostní antikoncepci.
Období pro její užití je však omezeno na 3-5 dnů dle typu preparátu.
S pozdravem
M. Kučera

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz