Léčba Antinalem a početí. Kdy se začít snažit?

Zodpovězené
10. lis 2022

Dobrý den,

s manželem se snažíme o miminko, ale při dovolené v Egyptě jsme se oba léčili lékem na průjem Antinal (Nifuroxazid). Podle článku na www.sukl.cz z listopadu 2021 je uvedeno, že po léčbě tímto lékem by nemělo 6 měsíců dojít k početí, nifuroxazid je potenciálně mutagenní.

Je nějaká možnost, díky které bychom se mohli začít snažit dříve, než po půl roce?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je třeba se řídit doporučeními k léku. Nedodržení je na Vaše vlastní riziko.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz