Možné těhotenství. Jaký je Váš názor?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Dobrý den,

dne 18.4. jsem měla poslední MS, která přišla s denním zpožděním a skončila 23.4.
30.4. jsem měla slabě pozitivní těhotenský test i digitální test.
Od 1.5. jsem začala špinit, později se objevila světlounce červená krev a tupá bolest na levé straně podbřišku trvající doposud.
4.5. stále testy pozitivní, slabší druhá čárka, byla jsem u gynekologa na UTZ a nic neviděl, nabral krev s tím, že hCG bylo 82,13, poslal mě do nemocnice na sledování, zda není mimoděložní těhotenství kvůli nemizející tupé bolesti v levém podbřišku.
Při příjmu v nemocnici mne doktor poslal domů s tím, že hCG je zvýšené kvůli ovulaci, bolest a slabé krvácení i pozitivní test také přikládá ovulaci, ale mému gynekologovi se nelíbí vyšší hladina hCG.

Zajímá mne Váš názor, zda skutečně můžu být těhotná, nebo je možnost kvůli bolesti mimoděložní těhotenství a nebo je vše jen od ovulace. Vyšetřili mě dva lékaři a každý má svou diagnózu.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k Vašemu stavu, tak jak jej popisujete, se lze vyjádřit jen po klinickém vyšetření.
Musíte řešit se svým ošetřujícím lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz