Nízké hCG v krvi, strach z mimoděložního těhotenství

arella
16. říj 2016

Ahoj holky, obracim se na vas, protoze uz zacinam byt celkem zoufala..Posledni MS jsem měla 7.9., ale jsem po revizi, která proběhla v červnu z důvodu ZT, ted místo očekávané MS minulý tyden prišlo pouze špineni, které s přestávkami trvá dodnes, občas píchne v podbříšku, občas uvnitř jako děloha nebo čípek..občas bolest do kříže, byla jsem u svojí gyndařky a na utz zatim nic nebylo, jen sliznice 12 mm, nabrali mi HCG a bylo kolem 60, těhotenské testy stále velmi slabě pozitivní, čárka nesílí, ale je tam..dnes jsem se sebrala a jela na ambulanci do nemocnice a tam mi opět nabrali HCG z krve, vyskočilo za 3 dny pouze na 138. Začali mě hned samozřejmě děsit mimoděložním těhu ☹ a chtěli si mě tam nechat na pozorování, ale jelikož mám ještě jedno malé dítko doma, domluvila jsem se s nimi,, že budu docházet na pravidelné odběry a ultrazvuk přímo do nemocnice obden..Holky, zažily jste některá že by i přes takto nízké HCG vše dobře dopadlo? Ovulaci jsem měla myslím někdy koncem měsíce kolem 20.9., ale stejně už mi přijde, že by mělo být něco víc vidět nebo aspoň výrazněji stoupat HCG. Mám hrozný strach, že to nedopadne ☹ ☹ ☹

kvakuska
16. říj 2016

@arella pokud už je to 26 dní od ovulace (kterou ale jen odhaduješ), tak je ta hodnota fakt nízká ... ale ... pokud se podíváš jen na hodnoty, tak to tak špatně nevypadá, HCG se má zdvojnásobovat co 2-3 dny, takže ze 60 na 138 by odpovídalo ... každopádně věř tomu, že každá těhotná si zažila nízké HCG už jen proto, že HCG stoupá prakticky od nuly, takže musí projít vždy i těma nízkýma hodnotama, aby se dostalo k těm vyšším ... zvýšená sliznice by odpovídala právě té hodnotě HCG, při HCG 138 ti těžko může prcek mávat z monitoru ... ale znám ženy, které měly celé těhotenství HCG pořád při té nejnižší hranici a bylo vše Ok, stejně tak znám ženy, které měly celé těhotenství hodnoty jako na dvojčata a čekaly jedno a také v pořádku ... takže stejně nezbývá než vydržet ... držím palce 😉

misula29
17. říj 2016

nevím no, HCG ti stoupá opravdu málo.Já mám dvě zkušenosti s mimoděložním a u jednoho stoupalo pomalu ,přesto byl test normálně pozitivní, u druhého bylo docela vysoké a stejně to bylo mimo ,jen to prosperovalo 😒 Snad ti to dopadne dobře,držím pěsti.

arella
autor
17. říj 2016

Holky, děkuju za vaše reakce..tak je to stejně prostě buď a nebo..nezbývá než vydržet, jak to dopadne, ale to čekání je nekonečný... ☹ naděje umírá poslední..

pitris77
17. říj 2016

Ahoj, koukni tady na stránkách do tabulky https://www.womenzone.cz/encyklopedie/hladina-hcg
Mohla si mít klidně později ovulaci, pokud ji nemáš potvrzenou na 20. 9, taže těch důvodů, proč je nízká hladina může být víc ;)

arella
autor
17. říj 2016

@pitris77 No koukám, že podle toho bych i zapadla do tabulky 😀 zitra jdu na další krev a utz, tak dám vědět, kam a jestli vůbec se to hnulo 😕

cesnecka
17. říj 2016

@arella Tak se přidávám do klubu. Téměř stejný případ. Poslední MS 10,9, na těh. testech všech značek dvě čárky, i když ne stejně intenzivní. Dnes na uz vyšší sliznice 10mm ale gestační váček nikde. Zítra odběry a uvidí se. Cykly obecně nepravidelné. Možnost kdy mohlo dojít k oplodnění v podstatě jen 2- 26 a 27.9. Doufám, že jen pozdní ovulace a vše nějak dopadne. Ale ty nervy úplně chápu.

arella
autor
17. říj 2016

@cesnecka Cesnecko tak to máme celkem podobně..já mám sliznici 12 mm, tehu testy byly buď duchařský nebo slabá čárka..minulý týden v úterý HCG 42, za dva dny 63 a za další tři dny 136 a zítra zase klušu do ambulance na další krev a utz. Nejhorší je, že ani nevim, kdy byl sex..😀 to byla furt nějaká rýmička, pak ho bolely zuby..furt něco 😀 😀 ale tipuju taky nějak od 23. dál..tak to se to pak blbě počítá 😖 Tak určitě dej vědět, jak jsi dopadla na odběru, držím moc palce!!!

cesnecka
18. říj 2016

Tak si hodinu a pul cekam na vysledky hcg. Ano, je to celkem nekonecne.

gabra29
18. říj 2016

Ahoj, ještě bych se neděsila, je jedno jak je HCG vysoké, ale pokud opravdu stoupá tak, že je to dvojnásobek předchozí hodnoty, tak si myslím, že to bude o.k. Já měla vysoké hodnoty HCG (10 dní po očekávané MS byly hodnoty 938) a stejně to bylo mimoděložní, protože jeden den bylo HCG 820 a druhý 938 + mi začali bolesti v oblasti vaječníku a bylo vymalováno, takže ještě bych se neděsila, zatím ty tvé výsledky vypadají normálně.

cesnecka
18. říj 2016

Tak nehazim flintu do žita, Hcg 614. Uvidime co bude dal.

arella
autor
18. říj 2016

@cesnecka to vypada hodne nadejne, tak drzim palce o dal!!🙂

arella
autor
18. říj 2016

Holky..tak ja dnes byla zase na odberech a kontrole ve spitale..a byl to fakt zazitek..☹(taky jsem nejdriv cekala na vysledky a jeste se jim pry porouchaly pristroje,tak parada,ale to jeste nebylo nic proti tomu,co pak prislo..Doktorka mi rekla,ze HCG za 2 dny stouplo jen o par jednotek, ze 138 na 172..hned ultrazvuk,tam s tim krouzila docela dlouho,pak zavolala dalsi dve doktorky a k tomu i nakou asi jeste pred atestaci,ktera hned nabehla s blockem a zacala si delat poznamky..kolem vyjecniku neco videla a v deloze pry je nekolik dutinek..😲 kdyz jsem se ptala,co to vsechno znamena,rikala,ze jeste zavola kolegu..vyfasovala jsem paradni zelenej nemocnicni zupan a polonahou v zupanu a kozackach me poslali nahoru o dve patra vys na oddeleni,kde pry maji lepsi ultrazvuk..tam uz sedel Dr.,postarsi pan,ktery vypadal o uz fous vic fundovane..🙂zase krouzil s utz a pry to neni mimodelozni,ale paraovarialni cysta na 1 vajecniku a jinak ze se mu zda,ze tehotenstvi bude mladsi,ale podle nej ne mimo delohu..k vicecetnym dutinkam se ale uz nevyjadril..tak a ted babo rad, mam hlavu jak patraci balon,v patek znova repete na krev a utz...Co tomu rikate holky, jste z toho moudre??😳

arella
autor
18. říj 2016

Omlouvam se za roman,ale potrebovala jsem se z toho vypsat😬

marki00
18. říj 2016

@arella nadeje na dobry konec je vzdy;)i kdyz ja te asi nepotesim, mela jsem to podobne. Nejdriv neslo nic videt, pak byla dutinka a pak dve a to stoupani hcg, dostalo se ke 480. Taky si dr. rikali, ze vzhledem k dlouhym cyklum bude mladsi, ale bohuzel bylo zase zamlkle.
Drzim palce, at ti to dobre dopadne;)

lucykal
18. říj 2016

Držím palce. Jinak na utz je něco viditělné až při hodnotě HCG nad 1000.
HCG by se mělo zvojnásobit každé 2-3 dny někdo právě říká jen dva.

misula29
19. říj 2016

@arella tak to znám ☹ Podruhé když jsem si tím prošla, tak do mě taky koukali jeden po druhým, lítala jsem z patra do patra po UTZ, jeden tvrdil,že je to mimo, druhej ,že si myslí,že je to spíš v děloze, hcg rostlo hraničně ,no komedie hadra . Pak mě pustili s tím,že ať přijdu za týden pokud nebudu mít problém dřív. Byla jsem na mrtvici ,protože jsme druhej den odjížděli na dovču mimo čr. Tak jsem si ještě domluvila na další den před odjezdem jeden utz na soukromé klinice a tak už jsem to viděla i já a frčela jsem rovnou do špitálu☹ Nechci být zlá ,ale nemyslím,že to u tebe dopadne ok , ten nárust hcg je opravdu minimální ☹

cesnecka
19. říj 2016

Uf, tak nitrodelozni potvrzeno. Ted jeste pockat 14dni na srdecni akci a pak snad spadne kamen ze srdce opravdu. Vsem drzim palce!

arella
autor
19. říj 2016

@cesnecka To je skvele! Urcite uz krasne poroste a ❤️bude brzy!!!

arella
autor
19. říj 2016

@misula29 To me moc mrzi😞a jak to dopadlo,kde to nakonec bylo videt?

arella
autor
19. říj 2016

@marki00 to je bohuzel mozne,mam za sebou taky zamlkle v cervnu😞uvidime..doktorka rikala,ze to muze dopadnout prave vselijak😬

misula29
20. říj 2016

@arella nakonec na pravým vejcovodu

arella
autor
20. říj 2016

@misula29 promin,ze se tak ptam..zitra me ceka vysetreni a bude to asi "bud a nebo"😞mrzi me, ze mas takovou zkusenost..mela jsi pred tim nejake bolesti a spineni?Ja stale spinim takovou tmave hnedou krvi,ne moc,ale uz treti tyden od data,kdy jsem mela dostat MS..

cesnecka
21. říj 2016

@arella tak na dnesek drzim pesti! Tfuj tfuj!

misula29
21. říj 2016

@arella v pohodě 🙂 právě že bolesti jsem neměla žádný ani jednou, sem tam píchnutí ,ale to je i u normálního těhu. Špinila jsem teda v obou případech.Špinit jsem začala vždy cca týden po termínu ms. Tak držím pěsti ať to dopadne co možná nejlíp 🙂 Dej vědět jak jsi dopadla.

lucikpraha
21. říj 2016

Taky jsem si bohužel tímhle prošla a dopadlo to špatně gynekolog mi ještě řekl že mimo dělohu krásně prospívá a ukázal mi to na ultrazvuku☹ Takže opravdu zážitek,bolí to do dnes.... Tobě
@arella přeju hodně štěstí at se vše vyvede jak má.... Mě se pak povedl za pár měsíců zázrak s Eliškou a těhotenství jsem si moc užívala....

arella
autor
21. říj 2016

Holky..tak dnes zjistili,ze HCG kleslo..z tech 170 asi na 130 plus minus..v deloze nic,jen sliznice, nikde jinde nic,na vajecniku mala cysta,ale nic zavazneho..mimodelozni v nemocnici vyloucili, sliznice uz klesla asi o 4mm asi tim spinenim, zatim jinak nekrvacim,ale pry se jedna o ranny potrat hned v pocatku,kdy plod odumrel v uplnem zarodku,kdy jeste neni videt a mela bych to pry odkrvacet,revize nastesti neni nutna(uz mam za sebou dve v prubehu uplynuleho roku😞)tak nakonec vlastne ta zprava,i kdyz je smutna,me vlastne uklidnila,kdyz vezmu v uvahu,co vsechno hrozilo a vlastne citim i urcitou ulevu,ze az to odejde,zkusime to zase nanovo..preju vam vsem pekny vikend a moc dekuju za vasi uzasnou podporu!❤️

arella
autor
21. říj 2016

@lucikpraha to me moc mrzi..ale verim,ze zazrak s Eliskou vsechny bolistky zahojil..😘

doublefantasy
Autor odpověď smazal
Zobraz
doublefantasy
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru