Můžu být těhotná?

Zodpovězené
29. pro 2020

Dobrý den,

stalo se mi, že v září v pondělí, myslím 21. jsem měla styk a menstruace mi začala 14. Ovšem nám praskl kondom, tak jsme se chtěla zeptat, jestli je možnost, že jsem těhotná. Další den jsem si vzala Postinor.
Podotýkám, že se partner do mě neudělal, ale před tím, než jsme měli styk, kde nám kondom prasknul, tak jsme měli ještě jeden a já se bojím, že jsem měla zrovna ovulaci. Předtím nám praskl ten kondom a u předchozího styku se partner udělal, tak jestli bych nemohla být těhotná z kapičky lásky.

I když je pravda, že září, říjen, listopad, prosinec jsem menstruaci normálně měla a právě v prosinci jsem ji 3. dostala a dneska mi je nějak špatně a když si zmáčku do levého podbřišku, tak mě tam bolí, jinak mi i v podbřišku kručí. Nevím, jestli to může být ovulací nebo pms, mám bílý výtok.
Takže, mohla bych být těhotná?

Další MS mi má začít 31. prosince - 3. ledna, mám nepravidelný cyklus, takže moc nevím kvůli tomu nepravidelnému cyklu.
Jo a právě 19. prosince jsem měla styk chráněná s kondomem.

Děkuji

Dobrý den,

v situaci, tak jak ji popisujete, je těhotenství méně pravděpodobné.
Jednoznačnou odpověď Vám poskytne provedení těhotenského testu z moči.
Pokud je Vám špatně a bolí Vás v podbřišku, tak doporučuji co nejdříve vyšetření na gynekologii či chirurgii.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz