Používáme cookies. Více informací zde. OK

Jak účinný je Postinor?

pumpkin_
22. únor 2016
Ahoj, asi v jedenáct večer 16.2. nám prasknul kondom, hned další ráno jsem koupila Postinor a snědla první pilulku v devět ráno, další přesně za dvanáct hodin. Poslední menstruace skončila 1.2. a další má začít 25.2. (ale poslední dva měsíce jsem měla trochu delší cyklus - 31 než průměrný - 28, používám aplikaci na mobilu). Znamenalo by to tedy, že jsem měla být plodná 6. - 12.2. a ovulace z toho 11.
Ten samý den užití Postinoru jsem znovu začala brát i hormonální antikoncepci (Softine)
Je mi 16 a hodně nerada bych to řešila potratem, i když dítě rozhodně nepřichází v úvahu. Tolik bych se nebála, kdyby sex nebyl po ovulaci (protože Postinor by býval byl schopen ovulaci posunout), a kdyby to nebylo na hranici plodných dnů.
Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuju xxx
terez225
22. únor 2016
@pumpkin_ ahoj a bereš ha? Popř. Jak dlouho? Pokud jo tak byl postinor zbytečný těhotná bys být neměla. jednoduchá rada i když k ničemu, v klidu vyckej do MS,pokud nebude testuj a bude jasno. Jde vidět že jsi zodpovědná tak ať je to v pořádku 🙂
pumpkin_
autor
22. únor 2016
@terez225 Právě že jsem HA dřív brala a před pár měsíci se rozhodla přestat. Zbyla mi krabička a tu jsem začala až 17. v den užití Postinoru
terez225
22. únor 2016
@pumpkin_ ojeee tak to nevím zda sis pěkně nerozhodila hormony tím, může se stát že teď budeš meskat i ten postinor je mrcha no.. Tak asi stejně budeš muset počkat, já bych tu ha raději nebrala a počkala na MS... Přece jenom další hormony, zkus hupsnout na gyndu ti poradí líp 🙂
pumpkin_
autor
22. únor 2016
@terez225 Paní v lékárně mi řekla abych hned začala brát HA. @_@ Snad není možný že by se HA a Postinor vyrušily?
terez225
22. únor 2016
Pumpkin_ to si taky nemyslím, jen jsem ještě neslyšela o tomhle Teda :-o tak to asi má zkušenosti a dobře poradila. Mě jen zarazilo u postinoru nasadit ha - další hormony. tak podchycene to máš tak v klidu počkej do MS 🙂
pumpkin_
autor
22. únor 2016
@terez225 Softine jsem brala už předtím a pomohla mi jí vybrat gynekoložka tak, aby byla levná ale účinná 😃
No byla jsem zatím jenom hodně unavená a možná mě trochu bolelo břicho ale nic strašnýho.
Stejně děkuji, počkám na zkušenosti dalších a přidám aktualizace až se MS dostaví nebo nedostaví 😞
terez225
22. únor 2016
Pumpkin_ myslím ze to bude dobré, budu Držet palce 🙂
kacca11
22. únor 2016
S tou antikoncepcni ochranou od HA ale nepocitej, porad se s dr., kdy na to muzes spolehat. Minimalne do pristiho cyklu urcite nespolehej.
pumpkin_
autor
22. únor 2016
@kacca11 Do příštího cyklu abstinuju, nebojte 😉
pumpkin_
autor
23. únor 2016
bump
prelude
25. únor 2016
@pumpkin_ ahoj. Nechci strašit, ale tetka má takhle prvního syna. Postinor nezabral a to jeli na pohotovost ihned. Navíc si to uvědomila až hodně pozdě, že je těhotná, ale to už úplně otočila a byla šťastná těhule i přes ne zrovna ideální situaci. Uvidíš, dej vědět, jak jsi dopadla.
svetlus_pepca
25. únor 2016
Taky jsem ho jednou musela použít a vše bylo v pořádku 😉 Neboj, určitě to bude o.k. Hlavně se nestresuj, nebo se ti to zpozdí a ty se zblázníš 😉 S tou antikoncepcí jsi mě ale překvapila. Popravdě nechápu, jaký to má smysl. Kdybys už ji doma neměla, tak ti jako lékárnice poradí co?! Nerozumím... Ale neboj, Postinor určitě zabral 😉
pumpkin_
autor
25. únor 2016
@prelude
@svetlus_pepca Děkuji oboum za sdílení zkušeností 😃 Dnes bych měla začít menstruovat ale nečekám že by to bylo včas. Mám ale citlivější bradavky a možná nějakou náladovost. Ale upřímně těhotenství a PMS mají stejné znaky :/ Doufám v PMS
andysek2512
25. únor 2016
@pumpkin_ já asi před rokem a půl použila postinor a rozhodila jsem si tím celý cyklus a pak to dostávala třeba jednou za 2,5 měsíce atak různé😃 ale jinak zabral v tu dobu.....
pumpkin_
autor
25. únor 2016
@andysek2512 to na jednu stranu neni vůbec špatná věc ale alespoň tenhle měsíc by to mohlo být včas :'D
pumpkin_
autor
27. únor 2016
První test s ranní močí negativní. Byl to Pepino dipstrip s vysokou citlivostí. 🙂
sunnurse
27. únor 2016
Já myslím, že to bude ok. Taky jsem musela použít kdysi postinor, HA jsem nebrala nikdy a dobrý 🙂
pumpkin_
autor
27. únor 2016
@sunnurse díky 🙂 za týden pokud se menses nedostaví udělám další.
pumpkin_
autor
3. bře 2016
Postinor účinný 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli