Myom a plánované těhotenství. Můžu Gynmax plus a Fertipronu užívat současně?

Zodpovězené
30. dub 2024

Dobrý den,

dnes na běžné preventivní gynekologické prohlídce mi byl zjištěn myom o velikosti cca 4 cm. Jelikož se s manželem snažíme o dítě, prozatím nějaké operativní řešení jsme odložili a na další kontrolu jdu za 4 měsíce, pokud by se nám tedy do té doby nepodařilo otěhotnět. Bylo mi doporučeno užívat Fertipronu na podporu otěhotnění a zároveň jsem si vyhledala přípravek Gynmax plus, který by měl myom zmenšit.

Myslíte, že mohu tyto přípravky užívat současně?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tyto doplňky stravy i jakékoliv jiné můžete užívat společně. Od doplňků stravy obecně však nemůžete očekávat jakýkoliv přínos. Jedná se o potravinu. Nikdo netestuje účinnost doplňků stravy.

Před otěhotněním se doporučuje, jako prevence rozštěpových vad páteře u dítěte, užívat pouze kyselinu listovou v dávce 400 mg.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz