Myom. Jaký máte názor?

Zodpovězené
13. únor 2020

Dobrý den,

dnes, v 9. týdnu těhotenství, mi doktor řekl, že mám myom v děloze na přední stěně, ale že může sám zmizet.

Jaký na to máte názor?

Děkuji

Dobrý den,

nejpodstatnější informace je, zda myom deformuje děložní dutinu či ne, jaká je jeho přesná lokalizace ve stěně děložní a jak je velký. To, jestli nezmizí, není to, co by těhotenství ohrožovalo. Důležité je zeptat se při příští návštěvě v prenatální poradně na výše uvedené a nechte si to důkladně zodpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz