Na testu je pořád stejný duch. Nemám se obávat mimoděložního těhotenství?

Zodpovězené
16. bře 2020

Dobrý den,

jsem po čtvrtém KETu. Předtím byl jeden neúspěšný a dva úspěšné, ale s potratem. Nyní jsem po KET dvou embryí - osmý den. Od šestého dne si dělám těhotenské testy, protože tentokrát nemám vůbec Ovitrelle, tak mě zajímalo, kdy by případně mohlo už být něco vidět.
Pátý den byl téměř neznatelný duch, šestý den byl už mnohem více vidět, ale pořád poměrně duch, který se nedá ani úplně dobře vyfotit. A od té doby je ten duch naprosto stejný. Sedmý i osmý den (testuji stejným testem, vždy ráno), naprosto stejný duch - stejná intenzita. Testy mám Mamatest 10, takže ty extrémně citlivé. Vím, že to v tuto dobu nic neznamená, že musím počkat na krevní test, ale trochu mě znervózňuje, že teda buď test nevybledne (biochemické těhotenství) a nebo nezačne už tmavnout.

Nemám se obávat třeba mimoděložního těhotenství? Nebo nějaké cysty, co by házela falešné duchy?

Léky beru jen Estrofem (1-1-1) a Crinone (1-0-0) . K tomu si beru každý den dva sáčky Fertiprony.
Břicho mě bolí, což mě ale bolelo v těhotenství vždy a bolí mě vždy i před ms, takže z toho nic nevyčtu. Jsem teď 29dc a ms bych měla čistě teoreticky dostat 31dc - ale mám ji dost nepravidelnou, takže na to nespoléhám.
Na krevní test mám jít až za týden, tak jsem z toho nervózní - kdyby se jednalo třeba o mimoděložní těhotenství, abych něco nezanedbala a nedošlo k nejhoršímu.

Může něco takového tt značit nebo je to zcela nerelevantní?

Děkuji

Dobrý den,

těhotenský test je jednoznačně pozitivní cca 12-14 dní po ET.
Jeho dřívější provádění nemá výpovědní hodnotu.
Pozitivní těhotenský test nevypovídá o lokalizaci gravidity.
Lokalizace těhotenství je možná až UZ vyšetřením.
Pokračujte prosím v zavedené léčbě a dostavte se na provedení těhotenského testu
na Vaši kliniku, jak jste domluvená.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz