Nepravidelná menstruace během užívání antikoncepce Calleto. Co s tím?

Zodpovězené
14. bře 2023

Dobrý den,

má doktorka mi předepsala antikoncepci, aby mi pomohla s akné, krátkým MS cyklem a silnou MS.
Beru ji poctivě a stejně dostanu prakticky každý měsíc MS dřív než doberu plato. Nejdřív to bylo tak dva prášky před koncem a teď jsem to už druhý měsíc dostala o týden dřív na několik dní, doberu plato a opět mám MS.

V čem může být problém?

Ani jsem nemarodila. Takhle mi braní antikoncepce postrádá smysl a ani nepomohla s problémy.

Mám silné podezření na PCOS, ale doktorka to moc nechce řešit. Dělají se mi i cysty a sedí ostatní příznaky. Prášky měly pomoct i případně s tímto.
Jedná se o tbl Calleto.

Děkuji za případnou radu.

Dobrý den,

pokud je situace tak jak ji popisujete je k úvaze i možnost využití antikoncepce s ještě vyšší dávkou estrogenu (musí posoudit Vaše lékařka individuálně). Před tím je však nutné ověřit vyšetřením, že příčina obtíží je skutečně hormonální.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz