Očkování covid. Je pravda, že by se k miminku z očkování neměla dostat žádná "škodlivá látka"?

Zodpovězené
29. lis 2021

Vážený pane doktore,

jsem v úplném začátku těhotenství. Očkování jsem prostě v uvozovkách nestihla. Nemám teď žádnou ochranu. Mým gynekologem bylo doporučeno očkování ve 12. tt.

Chtěla bych se zeptat: Je pravda, že žádná v uvozovkách škodlivá látka by se k miminku z očkování neměla dostat? Že miminko by mohlo mít jako benefit také protilátky?

Jaké riziko u vakcinace cítíte Vy? Pouze teploty?

Kdy doporučujete Vy svým pacientkám očkování?

Děkuji za Váš čas a odpovědi.

Dobrý den,

mé doporučení ohledně očkování je v souladu s doporučením Sekce asistované reprodukce České gynekologicko - porodnické společnosti, které očkování žen v těhotenství jednoznačně doporučuje. Je prokázané, že tyto ženy z očkování profitují.

Tato doporučení jsou v souladu s doporučením, které Vám dal Váš gynekolog.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz