2x přirostlá placenta a třetí miminko. Šly jste i tak do třetího?

miba10
3. kvě 2020

Ahoj holky, je tu některá, co měla u 2 porodu prirostlou placentu a přesto šla do 3 miminka? Jaká byla rizika? Případně bylo vše v pořádku? Byli jste na rizikovém těhotenství?
Ne že bychom ho plánovali, ale jelikož se o 3 miminku u nás dost mluví, tak prostě o tom přemýšlím. Samozřejmě bych to stejně musela konzultovat s gynekologem, ale zajímaly by mě zkušenosti. Děkuji za informace

rnika
3. kvě 2020

@miba10 Měla jsem 2 přirostlou ( při prvním porodu jsem s velkou krevní ztrátou skončila na transfuzích). Šla jsem i do 4 😂 😉 Na rizikovém jsem nebyla, řekli že během těhotenství se neodhadne zda bude placenta zas přirostlá, ale že je velká pravděpodobnost. Každopádně miminko to vyřešilo za mě... zůstalo v příčné poloze a musela jsem na císaře. Čtvrté miminko se sice otočilo, ale protože předchozí císař byl dva roky zpět, k tomu mělo malé velký odhad, do toho dvakrát ta přirostlá placenta a jako bonus pozitivní stěr na streptokoka ... a porod se sám nerozjel, muselo by se vyvolávat .... lékaři řekli, že jsem dobrý adept na rupturu dělohy a nakonec rozhodli o dalším císaři.

miba10
autor
3. kvě 2020

@rnika já měla u prvního také velkou krevní ztrátu a u druhého také prirostlou placentu. Krevní ztráta už nebyla tak velká, ale u obou porodů čištění a velké zjizveni dělohy. Proto se ptám.

rnika
3. kvě 2020

@miba10 U mě taky , hodinu ze mě tu placentu tahali ...pak teprve uznali, že to nejde a vyškrábli jí v uspání ( k tomu masivní krvácení). PO propuštění z JIP se mi doktorka omlouvala, že mě mořili tak dlouho, že prý tak přirostlou placentu už dlouho neviděli, když jí odstraňovali v té narkóze. U druhého to bylo lepší, to jsem na JIP neskončila, ale taky byla přirostlá prej solidně...

plksv
3. kvě 2020

Ano. Mám tři děti 🙂. Po prvním porodu mi ji snad hodinu vyškubávali po kouscích a na misce skládali jak puzzle. Stejně jako
@rnika jsem po druhém porodu skončila kvůli placentě v narkóze, prostě to nešlo. Paradoxně třetí porod byl co se placenty týká nejlepší. V těhotenstvích jsem řešila jiné problémy, placentu ne.

miba10
autor
3. kvě 2020

@rnika @plksv holky díky. Uvidíme jak se to u nás vyvine a podle toho se rozhodneme. Já byla v narkoze 2x kuli placente a dr říkal něco, že by mohl být problém s otěhotněním kuli velkému zjizveni. Ale uvidíme po prevenci v září jak se vše zahojilo 😁

rnika
3. kvě 2020

@miba10 Tak výškrab je vždy v narkoze ( to jsem měla u těch prvních dvou porodů stejné). Jen první byl horší.... Já bych se toho nebála, určitě to bude i v papírech a jen bych to všude připomínala.

miba10
autor
3. kvě 2020

@rnika tak já chodím jen k jednomu gyndari a mám jednu porodnici a tam to je. I loni u druhého mě raději před porodem napichli kdyby něco, protože to viděli v papírech a v kartě co tam mám...
Jak říkám uvidíme jak se nam to všechno vyvine. My totiž ještě řešíme svatbu, ale mám ségru v zahraničí tak jsme teď na mrtvém bodě 🤷‍♀️