Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Předčasně zrající placenta. Může začít porod dříve?

natiiinka
12. lis 2020

Hezký večer,
nevím, zda to mám napsané správně, ale jde o to, že mám starší placentu. Jsem 37tt, mám těhu cukrovku (jsem pouze na dietě). Dnes jsem byla na poslední kontrole u mé gyn. a ta mi oznámila, že mi dozrává placenta a do papírů do porodnice napsala typ II. - III. Teď na večer nad tím přemýšlím a hlavou se mi honí nějaké otázky, na které mi nejdou dohledat odpovědi, nebo alespoň informace o tom, co to vlastně znamená, jaká jsou rizika atd.... Proto se obracím na vás s tím, že jste to některá zažila, nebo máte alespoň nějaké info 🌹. Může začít porod dříve? Budou mi porod vyvolávat? Je miminko v bezpečí? Jaká jsou rizika? Poznám, když se bude dít něco, co by se dít nemělo?... Předem moc děkuji 🌸.

barmil
12. lis 2020

@natiiinka je to úplně jedno, mne to rikala od nějakého 33tt, jen to značí, že se placenta "unavuje" a to je koncem tehotenstvi normalni. Já rodila přirozeně 36+3tt, placenta byla uplne ok, dite taky.
V podstatě je to pro nás zbytecna informace, důležité je, že je v pořádku dite. Doktoři vědí, co mají kontrolovat, je to info pro ně, aby koukali na pribirani miminka a prutoky pupecniku, zda má dítě stále dostatečnou výživu. Zbytecne se nenervuj a tes se na miminko.

natiiinka
autor
12. lis 2020

@barmil děkuji za reakci 🌹. No jde mi hlavně o to, kdyby teda v důsledku toho nebylo něco v pořádku, jak bych doma poznala, že miminko nemá dostatek kyslíku... Například? 🤦🏻‍♀️

barmil
12. lis 2020

@natiiinka cítíš pohyby? Kdyby se něco dělo, bude se mlit najednou jinak, dej na intuici.. Jinak to na co se ptáš, to se může stát celé těhotenství.. To nemusí být jen kvůli placente na konci, ale nebudem malovat čerta na zeď. A navíc teď budeš na kontrole uz každý týden, tak kdyby se jim něco nezdálo, nechaji si Te tam.

natiiinka
autor
12. lis 2020

@barmil ještě jednou děkuji, nejen za odpověď, ale i podporu, už na to koukám jinak 🌹. Jen teď večer jsem nad tím začala tak přemýšlet 🙏🏻.